Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számítástechnikai nagykeresked...

Számítástechnikai nagykereskedésben milyen árakra kell számítani?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók!


Érdekelne, hogy nagyker árak milyen arányban alakulnak, mint a bolti árak?

Ha esetleg van köztetek vállakozó aki foglalkozik számítástechnikai komponensek árusításával és tud mondani egy konkrét példát az lenne a legjobb válasz.


Előre is köszönöm, szép napot.



2018. márc. 30. 12:11
 1/4 Bak Norbert ***** válasza:

Eu importból jobban megéri beszerezni.Van higy egy szlovák sro igy 10%-al olcsibban ad el kisker árként mint egy hazai nagyker.


Szóval csodát ne várj. Hardverapron is fent van szinte az összes nagyker kínálata szamla nélkül is amivel nehezen lehet versenyezni 1-2%-os árrések mellett.Kiegeszitonek jó 60% eu áfamentes import és 40% usa master disztribúcióval de csak mellék állásban jön belőle reálisan némi apró.

2018. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Norbert!


Webshop építés miatt érdekelt, hardveraprón egyrészt se nem lehet nagy tételben tartósan rendelni, se nem számlát nem nagyon adnak, se nem garanciát (nagy többségében). Mert ezen a logika alapján kb. nem is érné meg új üzletet nyitni (?)


Érdekel a véleményed, várom! :)


Üdv,

Tamás

2018. márc. 31. 09:53
 3/4 Bak Norbert ***** válasza:

2010-ben 1 ft-ért adtam el ezt a btmet , ami 2006 óta főállásban is működött, akkor osszesen az orszagban 1034 legális webshop működött összesen, aminek csak töredéke volt számtech. 2009--től az import árak és a devizaárfolyam, majd ezek begyűrűző hatása miatti forgalom hanyatlás miatt váltottam. Azóta se szeri se száma a szerencsevadasz webshopoknak és ebayezoknek.


A hardverapron több hazai nagyker kinalata fent van ev-k , bazárok , vagy munkatársak által. Igy gyári szám alapján jár a garancia és adott esetben számla is vafy szamla nelkul nafyker ár alatt is hozzájuthat a vevő garival.


Viszonyításképp egy több éve működő bazár áraival nehéz lenne versenyezni.

Adathordozokrol nem is beszélve az Artisjus kötelezettség miatt.



Rés gazdálkodásban pl ha az újdonságokat behozod elsőként a megjelenési héten pl a malabs.comtol vagy ha találsz meg stabil eu partnert ( de pl. már a bjprint sro, a caseking.de vagy a pixmania-pro.com sem érhető már el direktbe ehhez) amikkel még egy mellékállású webshopkent megérhette pár éve csinálni.


Egy nagyker árai az árgép első találataitól magasabbak is lehetnek az á.f.a. miatt ( amik jellemzően import alapú árak )de mégegy Hardverkertől is jelentősen drágább volt.Ami meg tobb bazárban is fent van hardverapron, az árrés meg pár száz forint vagy százalék lehetett maximum.És ugye ebből származna a jövedelem az összes költséged levonása után.


A nagykerek hálózatosodásáról pl. bestbyte és a nagyobb piacterek, üzletek mediamarkt, emag, alza, stb. torzító hatásairól nem is beszélve.

2018. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Norbert!


Köszönöm a részletes válaszodat, én is így láttam a helyzetet, de nem számítottam ennyire rossz helyzetre a nagyker-webshop viszonyokban. Ezek szerint a számtech boltkotnak nincs sok versenyképessége a nagy halak mellett. Azt hiszem megkaptam a kérdésemre a választ, köszönöm. Minden jót!

2018. ápr. 1. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!