Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kell ilyenkor csinálni...

Mit kell ilyenkor csinálni pénztárgéppel?

Figyelt kérdés

1 hete nyitottam boltot.Ma délelőtt áramszünet lett, pénztárgép nem működött.Nyugtát adtam a vevőknek. Nem számlát.Délben bezártam, áram még nem volt.Családi problémák miatt sürgősen azonnal el kellett utaznom, vasárnap estig.Hétfőn reggel 8-kor nyitom a boltot.A pénztárgépet kihúztam konnektorból, úgy hagytam ott.

Hétfőn ha megyek és bekapcsolom, mit csináljak?Ma napi zárás sem történt.A nyugtákat üssem be?Csináljak napi zárást? De milyen dátummal fogja csinálni?Utána kikapcsoljam, újraindítsam, vagy hogy csináljam?

A pénztárgép napi bevételének módosító tételei című füzet mire való? Az ilyen eseteket kell rögzíteni? Vagy másra való?



2018. ápr. 14. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én tanulmányoznám a könyvecskét amit a géphez adtak (használati utasítás) + bemennék a NAV-hoz és ott is segítséget kérnék + beiratkoznék egy pénztárgépkezelői tanfolyamra, csak 3 hónapos az egész.
2018. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, igazán sokat segítettél!A p.gép könyvet elolvastam, semmit nem ír erről.NAV szombaton nincs, de amúgy sem állnak szóba E.V.-val, csak elektronikus úton, az meg hosszú idő.Tanfolyam:jó, majd utána eldöntöm, mit csináljak, 3 hónap nem nagy idő, meg van is rá időm és pénzem.Olvastad? Most kezdtem új vállalkozást!
2018. ápr. 14. 21:39
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy ha nem tudod a választ, feleslegesen minek bosszantod a másik embert?

Ha meg tudod, miért nem segítesz?

Az okoskodás nem segítség.

2018. ápr. 14. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Könyvelőd tudja a választ!
2018. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Könyvelő hétfő reggelig nem lesz, mindig ki van kapcsolva.

Valaki talán tud választ?

2018. ápr. 14. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

.

Az online pénztárgépek üzemeltetését érintő főbb változások a

következők.

1.

Utólagos rögzítés

(NGM rendelet

1. § (5)

-

(6) bekezdés,

78/F. §)

A jogszabály az eddigieknél részletesebben szabályozza, hogy abban az esetben, ha

az

adóalany

mentesül

a nyugtaadási kötelezettség pénztárgép útján történő teljesítése alól

(pl.

áramszünet,

a pénztárgép meghibásodása,

eltulajdonítása,

megsemmi

sülése stb. esetén

), a

mentesülés ideje alatt bizonylatolt bevételt hogyan kell utólag rögzíteni

a pénztárgépben

.

A nyugtakibocsátási kötelezettség pénztárgéppel történő teljesítése fe

ltételeinek helyreálltakor

a

pénztárgépben első tételként az adott

esemény bekövetkeztétől a nyugtakibocsátási

kötelezettség pénztárgéppel történő teljesítése feltételeinek helyreálltáig bizony

latolt bevételt

kell rögzíteni (utólagos rögzítés).

Az utólagos

rögzítéshez külön adóügyi napot kell nyitni

(a

dóügyi nap: a napi nyitás és napi

zárás parancs

végrehajtása között eltelt idő

)

.

Az utólagos rögzítéssel érintett időszak egy

-

egy

adóügyi napjának bevételét egy nyugtán, forgalmi gyűjtőnként egy tételben kell

rögzíteni.

Amennyiben az összegek nagysága vagy egyéb körülmény indokolja, az utólagos rögzítéssel

érintett időszak egy

-

egy adóügyi napjának bevételét több nyugtán is lehet rögzíteni. Az

utólagos rögzítés elvégzését követően az adóügyi napot le kell zárni,

és az így keletkező

forgalmi jelentést az utólagos rögzítéssel érintett időszak alatt kiállított adóügyi

bizonylatokkal együtt meg kell őrizni.

2018. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy ha nem tudod a választ, feleslegesen minek bosszantod a másik embert?

Ha meg tudod, miért nem segítesz?

Az okoskodás nem segítség."


Már ne is haragudj, de hogy a csába adhatnak engedélyt egy hozzánemértő embernek.

Te se vennél fel a boltodba olyan eladót aki azt se tudja eszik vagy isszák !

Tanuljál szakirányt, aztán vállalkozz.

2018. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

"Hétfőn ha megyek és bekapcsolom, mit csináljak?"


Csinálj egy napi zárást.



"A nyugtákat üssem be?"


Igen, egy tételben az összeset (tehát ha írtál 5 db 100 Ft-os nyugtát, akkor üss be egyetlen 500 Ft-osat). A papír alapú nyugtákat nem könyvelik már le külön.



"Csináljak napi zárást? De milyen dátummal fogja csinálni?"


Hétfőivel (mert akkor zártad), de a zárás számán lehet látni, hogy ez a következő zárás (értem, hogy zavar, hogy a bevétel pénteken vagy szombaton keletkezett és csak hétfőre lehet lekönyvelni, de ez van).



"Utána kikapcsoljam, újraindítsam, vagy hogy csináljam?"


Ne kapcsold ki, hanem csinálj egy napnyitást (már ha hétfőn egyébként nyitva vagytok és árulni szeretnél).



"A pénztárgép napi bevételének módosító tételei című füzet mire való? Az ilyen eseteket kell rögzíteni? Vagy másra való?"


Másra való. Pl ha beütöttél egy összeget, de kiderül, hogy a vevőnél nem volt pénz és mégsem tudott fizetni, vagy ha véletlenül 100 Ft helyet 10000 Ft-ot ütöttél be, akkor ott tudod módosítani (ott megadhatod, hogy hányas tétellel, mi történt, miért történt, mi lesz helyette, mennyi a helyes zárás).


Privát megjegyzés: attól még, hogy nem olyan választ vártál, amilyet egyes adott még ő segíteni akart. Ha ilyen stílusban válaszolsz, ahogy neki, akkor mások sem fognak neked segíteni (nem mindenki olyan rendes, hogy ingyen rád szánja idejét vasárnap mint én, és én is erősen elgondolkodtam, hogy egyáltalán méltó vagy arra, hogy szóba álljon veled az ember).

2018. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a normális válasz és segítség, amit 6-os és 8-as adott.Ugyanis ezt kérdeztem.

A többi nem segítség.

6-osnak, 8-asnak köszönöm, érthető és használható választ adtak.

2018. ápr. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!