Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A 90-es években könnyebb volt...

A 90-es években könnyebb volt vállalkozni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt veszem észre, hogy itt Magyarországon a nagyobb magánkézben levő cégek (jellemzően Kft-k) szinte mind a 90-es években indultak. Persze van kivétel is bőven, de így látom.

Amik az elmúlt 10 évben indultak cégek, általában közepes méretűvé nőtték ki magukat. Biztosítanak egy kellemes megélhetést a vállalkozónak, de nem lettek szuper gazdagok.

Ezzel szemben ha látok egy nagyobb céget, ami a kellemes megélhetésen kívül már szimplán gazdagságot nyújt a tulajnak, azokat szinte mind a 90-es évek második felében indították.


Persze ezt inkább tágabb ismerősei körben tudom megfigyelni, de van rá jónéhány példa.

Ez azért lehet, mert akkoriban könnyebb volt a "zavarosban halászni"?

Valaki aki koránál fogva vissza tud emlékezni az akkori helyzetre mesélne róla?



2018. ápr. 14. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Akiknek jó pártkapcsolataik voltak, és nyaltak eleget, azok fillérekért privatizálták a kommunizmus alatt elkobzott földeket, gyárakat, ingatlanokat később meg multimmiliárdosok lettek belőle. Így könnyű "szupergazdagnak" lenni.
2018. ápr. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Pénz és ismeretség nélkül akkor sem volt egyszerű szerintem.
2018. ápr. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy én látom - persze nem biztos, hogy igazam van:

A 90-es években a gazdasági környezet jobban kedvezett a vállalkozásoknak, alacsonyabb adóterhek voltak, a privatizálás után "felszabadult" a kereskedelem, stb. olyan dolgokat lehetett csinálni, amit előtte nem (a Kádár rendszerben).

Aztán jött 2008-ban a gazdasági válság - akik utána kezdtek, nehezebben tudtak felépülni, ráadásul a gazdasági környezet sem túl kedvező. A saját példám: 2011-ben, kezdő vállalkozóként 27 ezer ft adót fizettem, majd egyszercsak kb. november végén hoztak egy rendelkezést, aminek következtében 2012 jan. 1-től 27 ezer helyett 49 ezer ft lett az adóm, + 8 ezer volt a könyvelőm, azaz összesen 57 ezret kellett kifizetnem 27 helyett. Ez azért nagyon durva, és időm sem volt felkészülni. Ez egy kezdő vállalkozónak (fél éves) , aki még nem tudta felfuttatni a vállalkozást, nagyon durva teher. Meg is ittam a levét - bár nem fuccsoltam be, de nem volt egyszerű a talpon maradás - az egészségem bánta...

2018. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem volt ennyire szabályozott mint most. Sokan kerestek kibúvókat az adó alól, ezt évekig el is fogadták a hatóságok. Akkoriban jól mentek a vendéglátók, a rongyos boltok.

Vállalkozást indítani most és akkor sem volt nehéz, működtetni viszont sosem volt könnyű.

A zavarosban halászók már rég nincsennek a fasorba se. Persze mindig vannak újabbak.

Lehet, hogy van abban igazság, hogy a jól menők már 20-30 évesek. Ennek okát én abban látom, hogy ők állták ki az idő próbáját. Akkor is voltak akik belebuktak vagy beleuntak, csak őket ár nem jegyzi senki se.

Sok vállalkozásnak az a baja, hogy már holnapután milliomos szeretne lenni.

A jó vállalkozás feltételei: olyat nyújtson amire van kereslet, legyen szakértelem benne, tartson lépést a változásokkal, figyelje a konkurenciát, versenyképes legyen.

Tartós vállalkozás akkor lesz belőle ha napról napra építik, és megfelel a fentieknek.

Bármilyen szakmáról van szó idő kell hozzá, hogy híre menjen a jó cégnek. Utána már szájról szájra is terjed

2018. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!