Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kirúgnátok azt az alkalmazotta...

Kirúgnátok azt az alkalmazottat, aki kineveti, gúnyolja és ri bancnak nevezi a feleségeteket?

Figyelt kérdés
Én vagyok a cég vezetője és és tudomásomra jutott ez dolog. Mit tennétek?

2018. ápr. 16. 01:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos forrás vagy valami rosszindulatú kollega akarja kirúgatni?
2018. ápr. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Először is nem előtted történt, tehát akár rosszindulatú hírterjesztés is lehet.

Ettől függetlenül nyugodtan (4 szemközt) elmondhatod a dolgozódnak, hogy egy ilyet hallottál, és ha igaz, akkor sürgősen fejezze be ezt a fajta viselkedését, mert az ilyen típusú emberekre a cégednek nincs szüksége, és nem is érted, hogyan meri azt megtenni, hogy bárkit mások előtt ilyen módon minősít. Az ilyen jellegű véleményét pedig tartsa meg magának.


Azért indítanék így, mert egy kirúgásnak kemény következményei lehetnek a munkáltatóra nézve is, ha az ember nem elég körültekintő, és óvatos.

2018. ápr. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a helyzetet cégvezetőként azért illene tudnod kezelni.
2018. ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen, azonnal, de csak akkor, ha a szemembe, előttem tenné.

Viszont négyszemközti beszélgetésben tudatnám vele, hogy ilyen folyosói hír terjeng, azonnal változtasson viselkedésén.

"A nem zörög a haraszt..." alapján.

2018. ápr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Állítólag gúnyológik és kineveti őt és engem is. Es ez egy diplomás alkalmazott. Ha kiderül, hogy igaz el kell küldeni szerintem. De úgy tűnik igaz.
2018. ápr. 16. 08:34
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

1.- ha cégvezető lennék, nem a Gyakorin kérnék tanácsot :-)

2.- nem vagyok cégvezető, de ehhez nem kell nagy ész: behívom az illető munkavállalót és felhívnám a figyelmét, hogy a jó munkahelyi légkör megőrzése érdekében SENKIT, EGY KOLLÉGÁT SEM FÚRUNK, NEM JÁRATUNK LE, NEM BESZÉLÜNK ROSSZAT RÓLA, NEM SÉRTJÜK MEG A BECSÜLETÉBEN, stb. Amennyiben ezt nem képes betartani, ennek elbocsátási következményei lehetnek.

Ha füled hallatára történik a dolog, akkor kaphat egy írásbeli figyelmeztetést, ill. megkérdeznék egy jogászt: mi az, amit megtehetek cégvezetőként és mi az, amit nem.

2018. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Ott kellene kezdeni az egészet, hogy igaz-e.

Mert semmi sem bizonyítja és ez egy nagyon egyszerű módja annak, hogy valakit lejárassanak, kirúgassanak.


Szóbeszédre nem lehet alapozni. Talán még két ember állítása is kevés.


Szerintem ezzel kellene kezdeni mindent, hogy igaz-e.


Valaki írta, hogy "nem zörög a haraszt". Azért ez ilyen helyzetben abszolút nem egyértelmű.



Persze ha bebizonyosodna akkor igen, ki kell rúgni.

2018. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Melyik cégnek vagy a vezetője? Csak hogy tudjam, hova ne menjek dolgozni véletlenül sem, ahol ilyen inkompetens a vezetőség.
2018. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugye három lehetőség áll fenn:

- nem mondott ilyet, csak valaki le akarja járatni -> azt rúgd ki, aki le akarja járatni

- mondott ilyet -> rúgd ki

- mondott, de tényleg ribi a feleséged -> az asszonyt rúgd ki :D

2018. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Milyen indokkal rúgnád ki?

Üzleti titok kiszivárogtatása?:D


Egyébként ha ilyen indokkal rúgnának ki alkalmazottakat, akkor nem sokan dolgoznának.

2018. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!