Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék vattacukrot árulni,...

Kiss Erna kérdése:

Szeretnék vattacukrot árulni, mik a feltételei? Mire van szükségem hozzá, hogy legálisan, a szabályoknak megfelelően áruljak? Hová fordulhatok bővebb felvilágosításért, segítségért?

Figyelt kérdés
Kezdő óvodapedagógusként dolgozom (havi 120 ezer Ft a fizetésem, ha ez számít), sok (nagyobb szabásút is) gyerekprogramot szervezünk a kollégáimmal, ezek által jött meg az ihlet (több alkalommal béreltünk vattacukrost is). Valójában már régóta törtem a fejem, hogy milyen vállalkozásba lenne érdemes belevágnom (nem túl költséges az indulás), és ez az egész gondolkodóba ejtett. Szeretnék érdeklődni, hogy hol tudnék érdeklődni az egész vállalkozás beindításának a feltételeiről? Merre induljak el, még sosem csináltam ilyesmit? Az EU-s szabványoknak megfelelő gépet hol tudnék vásárolni? Esetleg lehetne bármilyen támogatást igényelni? Az gond lenne-e, hogy az árusítás mellett dolgoznék is (óvoda)? Olyat lehetne, hogy olykor olykor egy-egy családtagom "ugrana" be helyettem az árusításba? Szükséges pénztárgépet vásárolnom, vagy "elég", ha nyugtát adok? Ne haragudjatok a sok kérdés miatt, de rengeteg dolog kavarog a fejemben, és nem tudom, hogy kitől tudnék választ kapni a kérdéseimre. Kérlek Benneteket, hogy a negatív, bántó kommentektől kíméljetek és a segítő válaszokat előre is köszönöm szépen!

2018. ápr. 28. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Pénztárgép kelleni fog, az biztos. Adózási dolgokban könyvelő tud segíteni, engedélyek kapcsán az önkormányzat vállalkozási osztályát keresd.
2018. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bak Norbert ***** válasza:

Nebih , külön engedély, ántsz biztonsagi adatlap bejelentés , önkormányzat vásárlók könyve, erintesvedelem ce tanusitvanyos gép kell, csaladtag lehet alkalmi munkavallalo eseten nem kell üzemorvosi szerződés, tevékenység bejelentése, hipa, terület foglalási engedély ha kell, e.ü. kiskönyv,tudoszuro, könyvelő, nav.


Haccp tanácsadó legelső körben, aki viszont egyben elkesziti a fentiekhez szükséges kötelező leirasokat ( kemiai kockazatbecsles, haccp, alkalmazott esetén kepzesi anyag munkavedelem) kiepiteseket stb.

2018. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!