Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A PayPal-os pénzmozgásból...

A PayPal-os pénzmozgásból mennyit kell adózni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyit kell (ha kell) adózni PayPal támogatásoknál (ha én kapom), hogyha fizetek rajta, stb.

Hallottam olyasmiről, hogy az is számít, a pénz bejön-e Magyarországra, meg kétes pletykákat. Ez pontosan hogyan működik, mi számít adócsalásnak?



2018. máj. 4. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Nem lát rá a NAV, szóval xard le. Szerezz egy anonim bankkártyát valami online offshore banktól, aztán sok sikert a NAV-nak elkapni, amikor az ATM-ből felveszed a fizetésed.


Adócsalás nem létezik Magyarországon. Az, hogy nem vallod be a jövedelmed, nem bűncselekmény. A NAV megbírságolhat, akár milliókra is, de ha nincs miből behajtaniuk (mert nem vagy olyan hülye, hogy bármit saját nevedre írass) akkor feldughatják a határozataikat.


Bár megkapnám az összes pénzt, amit bírságként kiszabtak rám az elmúlt tíz évben és nem fizettem ki! Megvenném a Lánchidat, és építenék rá egy óratornyot lánccal.

2018. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

#1 ha nem fizetted ki, akkor megkaptad, mert nálad van az a pénz, pedig nem kellene.


Kérdező: magánszemélyek közt 150 000-ig adómentes az ajándékozás, ennyit meg úgyse fogsz kapni, ne foglalkozz vele.

2018. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Ha külföldiektől kapod az adományt, és mivel a Paypal is egy külföldi cég, az ügylet nem is esik az illetéktörvény területi hatálya alá.
2018. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A LeuPay az jó errre a célra?
2018. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!