Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozó vagyok és...

Katás vállalkozó vagyok és szeretnék egy webshopot is indítani. Mire kell nagyon figyelnem?

Figyelt kérdés

A termék és a webshop kész, a tevékenységet pedig, ami ehhez kell, már felvettem ügyfélkapun keresztül a többi mellé, épp várom a jóváhagyást.

Inkább olyan dolgok érdekelnének, mint pl.:

- Külföldre történő eladás esetén van-e extra teendőm a számla mellékelésén kívül? (Erről elég ellentétes infókat olvastam és főleg külföldre szeretnék eladni.)

- A postaköltségnél van valami jól bevált árazás külföldi országok esetében) (pl. ha mondjuk beírok 3 eurót nemzetközi postaktg.-re, az nagyjából kiadja az átlagot? Az egységes árazással jobban szimpatizálok.)

- Egyelőre szerintem elég a KATA (nem hiszem, hogy már holnap rám szakad a vagyon :) ), de ha idővel szintet lépnék, akkor Bt-t érdemes alapítani? (Továbbá: Bt-t csinálhatok egyedül vagy mindenképp kell társ hozzá (ezt nem szeretném)?

- Érdemes már az elején nyitnom egy külön bankszámlát a webshopos ügyeimnek vagy használhatom egyelőre a sajátomat?

- Sok helyen kérik a cégnév feltüntetését. A márkának/webshopnak van neve, de mivel KATÁzom, ezért nincs külön cégnevem. Ez gond lehet az elején?

(Könyvelőm van, de előbb gondoltam itt körbekérdezek, hátha valakinek van tapasztalata. :) Köszi előre is!)



2018. máj. 5. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehogy van könyvelőd...

GDPR?

2018. máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van, csak még nem beszéltem vele erről, nem állunk szoros kapcsolatban (ezért is írtam a végére, hogy előbb itt is körbekérdezek..ha nem írom oda, hogy van akkor azt a választ kaptam volna, hogy ,,keress egy könyvelőt" :) ).

Nem muszáj segíteni, igazából meglepne, ha bárki is önzetlenül válaszolna a kérdéseimre..de gondoltam azért megpróbálom, hátha valakinek van tapasztalata is és nem fél megosztani.

2018. máj. 6. 00:58
 3/8 A kérdező kommentje:
(A GDPR-t egyelőre templatekből elkezdtem én összeállítani (ÁSZF, stb.), de a finisben majd azért megmutatom egy hozzáértőnek is, mert tudom, hogy ez nem elég (mivel minden webshop más)..A sütis rész pl. már be van állítva, bár az a legkevesebb. :) Ahogy olvastam, ez az új szabályozás eléggé felborítja a dolgokat, így ezt nem fogom tudni én csinálni..Viszont minden folyamatot érteni szeretnék, tudni akarom a dolgok menetét.)
2018. máj. 6. 01:13
 4/8 Bak Norbert ***** válasza:
44%

Webshopra ( kereskedelemre) a kata hülyeségnek tűnik, hacsak nem 50% feletti árrésed van.


Bt társas vállalkozás két tag kell hozzá, túltelített piacra öngyilkosság létrehozni.


Majd ha működik egyáltalán, akkor átmehetsz egyéni cégbe vagy egyszemélyes kftbe, addig meg a neved lesz a kitöltendő rész, -(igaz komolytalan egy xy 10. emeleti lakás beirva egy x ezer termekes export-import webaruhaznak )de pl. az adatvédelmi nyilvántartási azonosítót is újra kell majd igényelni, meg a többi regisztrációt, szamlazo program reg, stb. szerződést ujra írni vele.


Ha csak egy alap ingyenes webshopod (opencart, oscommerce) van, még azok is automatikusan számolják a szállítási ktget a szerződött partnered altal megadotz, pl. súly méret , vagy vásárlási értékhatár, vagy ezek bármilyen kombinációja alapján.


-külön számla á.f.a. kör esetén kötelező ( arról nem írtál az lennél -e?)Bankkártyás fizetés eeten meg jellemzően van külön bankszámla, vagy wallet pl. külföldre a szolgáltatáshoz

2018. máj. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bak Norbert ***** válasza:

Induláshoz olvasd el a 2. hozzászólást.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

2018. máj. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Az árrés nagyobb, mint 50%, mivel saját készítésű termékről van szó (művész vagyok).

Tehát nyissak egy bankszámlát neki?

Illetve: írhatok privát üzenetet? :)

2018. máj. 6. 12:51
 7/8 Bak Norbert ***** válasza:

Akkor meg kezdetben még a kata ev is felesleges lett volna...

Adószámosként olcsóbban jöttél volna ki, ha csak a konkrét eladások, vagy megrendelések után adózol, feltéve, hogy nem szempont a biztosítotti jogviszony.

2018. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban azért választottam a KATÁt, mert van teljes állásom, mellette pedig kialakult egy ügyfélköröm, amiből a bevételem bőven meghaladja a 25 ezer forintos havidíjat..és úgy gondoltam, hogy ez a legtisztább, befizetem a pénzt és mindenki békén hagy, nem kell áfáznom, stb. :) A nyugalom a legfontosabb, még ha picit drágább is (bár nyugalomból jut a legkevesebb vállalkozóként :) ).
2018. máj. 6. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!