Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudom így elindítani a...

Hogyan tudom így elindítani a saját vállalkozásom?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem, 2 iskolába járok, így csak részmunkaidős állásban gondolkozhatok, de azt meg nehéz találni. Szeretnék saját vállalkozásomból megélni. Viszont nulláról ha elkezdem nem tudom kifizetni se a KATA-t se az EVA-t. 7-es adószámot meg csak akkor válthatok ki, ha van bejelentett munkaviszonyom. Nagyon kétségbe vagyok esve. Tudtok valami alternatívát? Számla nélkül félek elkezdeni, de rá leszek kényszerülve. :( Köszönöm a segítséget. 29/N

2018. máj. 7. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordítva kellett volna csinálnod.Először vállalkozás,majd ha az működik,tanulás.Így csak elmehetsz dolgozni valahova,részmunkaidőben.Vannak ilyen munkák.A vállalkozás egész embert igényel,meg pénz kell hozzá.Én 2 hónapja vagyok vállalkozó,előtte én is munkanélküli lettem.Egyből munkaügyi,3hónapig kaptam kb.100ezret,majd mivel beadtam hogy vállalkozni akarok,meg is csináltam,6hónapig kapok havi 138ezret.Ezt megpróbálhatod,ha van miből elindítanod a vállalkozást.
2018. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán megvan, hogy mit akarsz vállalkozni?
2018. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkanélküli mellett december végén kivalthatod az őstermelőit es azzal az adószámmal vehezhetsz szamos más tevekemyseget is. Elso evbenjarulekmentes leszel első év végen válts át ev-re, ha már eleri a bevételed a jarulekot de nem haladha még meg az éves 600.000-et. Én is igy kezdtem anno az ev-t 3 éve.


De valoban nem ártana tudni mit is szeretnél csinálni.

2018. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Native stílusú szoknyákat, felsőket, kutyaruhákat és fekhelyeket varrok. Ásványékszereket készítek. Fotózok gyerekeket, rendezvényeket. Szeretném normálisan, nagyban elkezdeni, nem csak ismerősöknek, mert abból nem élek meg. Meg persze egy nagy adag bátorság is kell. :) Elindulni eltudnék mert hisz vannak gépeim, anyagok, stb.

Munkanélkülire lehet már nem tudnék menni, mert voltam 2 éve. És az utolsó munkahelyemen be se jelentettek.

Ettől még szerintetek meglehet próbálni ezt a vállalkozás támogatás dolgot?

KATA-s is és EVA-s is voltam már 3-4 évvel ezelőtt. Nem tudom van-e erre valami szabályozás.

2018. máj. 11. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Van. Megelőző két évben nem végezhettél ugyanolyan tevékenységet, amire most vállalkoznál és nem lehettél alkalmazott annál a vállalkozásnál akihez betársulnál.


Regisztrált munkanélküliségnek nem feltétele, hogy bejelentettek-e vagy hogy voltál már álláskereső korábban. Szóval megpályázhatod.



elindulási út:

1. Keresel már működő vállalkozást, aki fejleszteni akar elmondod mit szeretnél, betársulsz és bővítitek a tev. köröket ő meg hozzájut 2-3 millió vissza nem térítendő beruházási célú támogatáshoz 2-3 éves fenntartási idővel.


2. Keresel már működő vállalkozót, akivel létrehoztok egy új közös vállalkozást 2-3 millió támogatással, 2-3 évig fenntartva.


3. Megpályázod a 6 havit, utána meglátod hogy megy és 7. hónapban megszünteted vagy fizeted magad utána teljes havi járulékot és béköltségeket.


Ha nem sikerülne, vagy mégsem vagy annyira bátor, még mindig ott a 7-es adószám lehetősége, ahogy írtam év végén december végén őstermelőire kiváltani:


-Ehhez kell egy termőterület, vidéken pl. családi ház udvara is jó, fővárosban közösségi kert is lehet.


- Decemberre tört havi járulékot fizetsz a biztosított napok után.


- Jövőre januártól decemberig 0 Ft lesz a jövő évi járulékod, a havi tb-det kell csak fizetned.


- Keresel olyan vállalkozót, aki bizományba átveszi az általad készített termékeket és eladás után fizet, az általad kiállított számlák alapján.


- Év végére meglátod, hogy jön e már annyi bevétel, amivel megéri átváltani e.v-re és onnantól magad értékesíted a termékeket.

2018. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!