Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkanélküliek vállalkozóvá...

Munkanélküliek vállalkozóvá válási támogatás összege?

Figyelt kérdés
Most kaptam először meg, de azt mondták hogy 138 ezer Ft havonta, 6 hónapig.De én csak 130680 Ft-ot kaptam.Tud valaki erről valamit? TB-t vonnak belőle? Vagy mi a 7320 Ft?

2018. máj. 10. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg az a TB összege, mivel jelenleg az pontosan 7320 Ft havonta.


Egyébként az bruttó vagy nettó, amit kaptál?


Milyen vállalkozó lettél és mennyi idő kellet, míg megadták illetve milyen feltételekkel?

2018. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ev.-ként nem 7320 e.ü. hozzájárulást fizetsz.Mikor indult napra pontosan a vallalkozasod? ( én tört hónapra vetek, ha pl nem április elsején váltottad ki az evt ( ami húsvét hétfő volt, hanem ünnepek után).
2018. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nettó 138 ezret adnak 6 hónapig, ha regisztrált álláskereső leszel, beadod a kérelmet hogy vállalkozó akarsz lenni.Én ápr.1-től lettem vállalkozó, tehát első támogatási összeg most jött 10-én.

Én egy kis boltot nyitottam.A regisztrálás után 3 hónapig kapsz álláskeresési járadékot, ami kb.100ezer volt havonta.Én ez idő alatt kerestem munkát, de mivel nem találtam, ezért nyitottam egy boltot.Családtagok anyagi segítségével, mert ugye nekem nem volt félrerakott pénzem.

Nem értem, mert ápr.1-ig be van fizetve csekken a TB, onnantól meg a Katát fizetem, tehát nincs elmaradásom.

Hogy lehet NAV-tól visszakérni?Nincs könyvelőm, eddig nem volt rá szükség, ezután sem hiszem.Majd adóbevallásnál megcsinálja valaki.

2018. máj. 10. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valamilyen tartozásod volt és a NAV automatikusan levonta a számládról az összeget, amint látta, hogy valamilyen pénzösszeg érkezett rá.

Érdemes lenne bemenned a NAV-hoz és jelezned, hogy Te egyéni vállalkozó lettél, mert van mikor elfelejtik átállítani (nem egy ilyen vállalkozóval találkoztam már) és miután bementek, redneztek utána lett csak jó. Van mikor duplán is levonják a járulékot a hiba miatt.

A támogatás teljes hónap esetén 138.000,- Ft és annyit is utalnak mindig, hiszen annyi van a hatósági szerződésben.

2018. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,engem sem állítottak át EV-re.Én hibázok, jön a baj rám.De ők hibázhatnak, akkor is én járom meg.
2018. máj. 13. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!