Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jól értelmezem, jól tudom az...

Jól értelmezem, jól tudom az egyéni vállalkozóvá válás menetét és adózását? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olvastam elég sok cikket most ezek alapján tömören szeretném leírni hogy értelmeztem és kérni titeket ha valamit nem tudok, vagy rosszul tudok javítsatok ki.


Másodállásban szeretném végezni, jelenleg 8 órában dolgozom, szeptembertől pedig jó eséllyel egyetemi hallgató leszek és ha jól tudom amellett is végezhetem másodállásban.


Egyéni vállalkozóvá válás menete: Ügyfélkapun bejelentem hogy elkezdem egyéni vállalkozóként a tevékenységem. Kérhetek vállalkozói kártyát(10e ft) vagy csak egy online "bizonylatot" amit nekem kell kinyomtatnom(0 ft). Ezután a NAV-nál is be kell jelentenem valamit vagy papírt kitölteni erről nincsen bővebb infóm(olyat is olvastam róla hogy csak 2015-ig kellett már nem). Majd legvégül az iparűzési adó végett valamilyen oldalra(önkormányzati?) regisztrálnom kell(5e ft). Ezzel ez kész is.


Adózás: áfát évi 6 millió ft bevétel alatt nem kell fizetnem(ez nem volt egyértelmű hogy miből tevődik össze, pl ha lenne 7 millió bevételem és 4 millió kiadásom pl anyagköltségre vagy egyéb adókra akkor mi van?)


Egyéb adók(áfán kívül): 2 opcióm van, vagy havi 25e ft+évi 45-50e iparűzési adó tehát ez havi kb 29e ft vagy normál adózás esetében kizárólag csak a nettó bevételem után 30-40% (itt ugye sok mindent el lehet számolni).


Köszönöm a segítséget!



2018. máj. 17. 18:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit még kihagytam az "Egyéb adók" első opciójából(KATA) hogy 6 millió ft bevétel fölött fix 40% az adózás(gondolom ez is nettó bérből?)
2018. máj. 17. 18:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól látod a doilgot, de én azt javaslom, mindenképpen keress előtte egy könyvelőt, akivel átrágod a dolgot.

Ezen kívül némely tevékenység végzése képzettséghez és engedélyhez kötött, amit az önkormányzat kereskedelmi osztályán kell bemutatni, ha boltot szeretnél nyitni, boltvezetői végzettség szükséges, + számtalan engedély, előírás van.

2018. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bak Norbert ***** válasza:
Attol függ milyen tevékenységre. Bejelentes koteles lehet sok máshova is a tevekemyseged (ksh, mvh, nebih antsz, stb) Alapból nem 6, hanem 8 millió az á.f.a. határ 12 a kata és afölött 40%al a bevétel adózik és nem a jövedelem.Bér meg végképp nincs hanem kivét van ev.--nél ( annak a módján és a vállalkozásod fejlődésén sok múlik mi éri meg jobban, kivenni vagy elköltségelni ugyanazt az összeget, egyaltalan az ev. e a jó vállalkozási forma Neked ) amihez alapból könyvelő nem kötelező, de jó ezekkel tisztában lenni .Ha mégsem akkor megbízási szerződéssel lehetőleg könyvelőirodàt( akik fő tevékenységben és csak ezzel foglalkoznak ) és ne "könyvelőt" keress.
2018. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!