Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SOS kérdés! Megéri KATÁ-ról...

SOS kérdés! Megéri KATÁ-ról EVÁ-ra átmennem?

Figyelt kérdés

Katás vállalkozóként készítek egy terméket, ami rendben is van..viszont egy szaküzletben megkérdeztem, hogy vennének-e belőle készletet és azt válaszolták, hogy igen, de mivel KATÁs vagyok, így sajnos nem (az ÁFÁs számla miatt), pedig nagyon jó lenne.

Próbáltam hívni a könyvelőmet, de nem veszi fel..

Mit tanácsoltok, mit csináljak? Megéri átmennem EVA rendszerbe, mik a buktatói? Van havi díj vagy csak évente kell rendezni az adóbevallásnál?

(Sebtiben utánaolvastam, de nagyon bonyolultan van mindenhol leírva..)



2018. jún. 6. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

KATA-sként nem kötelező alanyi adómentesnek lenned - bejelentkezhetsz így is az áfa körbe.


Az eva-ról csak annyit tudok, hogy az adó mértéke 30 millióig 37 % és régen kellett hozzá 2 lezárt év - nem tudom, ez most is így van-e?

2018. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam, köszönöm!

A boltban azt mondták, hogy nekik az ÁFÁs számla miatt fontos..akkor elvileg ezt meg tudom oldani így is? Milyen hátrányaim származhatnak belőle?

Egyelőre ott tartok, hogy holnap visszamegyek és kikönyörgöm, hogy vegyenek meg egy kis készletet és ha sikerül eladniuk, akkor átmegyek bármibe, amibe csak akarják. :D

2018. jún. 6. 16:56
 3/20 anonim ***** válasza:

"Milyen hátrányaim származhatnak belőle?"


ÁFA törvény vonatkozik akkor rád is.

2018. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Értem..viszont ha így sokkal több helyen el tudom adni a termékeimet (és nem csak online), akkor megérné, nem?

Ha van teljes állásom mellette (irodai), akkor is nagyon kedvezőtlen lenne anyagilag?

Jelenleg 25 ezer forintot fizetek a KATÁra havonta..kb. mennyi lenne az az összeg (bevétel), ami felett szerinted megérné váltani?

(Kérlek ne haragudj, ha butaságokat kérdezek, de kicsit még fel vagyok spannolva és össze-vissza cikáznak a gondolataim)

2018. jún. 6. 17:10
 5/20 anonim ***** válasza:

"Egyelőre ott tartok, hogy holnap visszamegyek és kikönyörgöm, hogy vegyenek meg egy kis készletet és ha sikerül eladniuk, akkor átmegyek bármibe, amibe csak akarják. :D"


Ez mondjuk egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet.

Először is ha Te könyörögsz nekik, az nem jó - partnerként kell viselkedni.

Másrészt lehet, hogy most kecsegtetőnek tűnik számodra az üzlet, de egyáltalán nem biztos, hogy jól jársz.

Ha ÁFÁ-s leszel, minden hónapban le kell adni az ÁFA bevallást és ha eddig nem minden hónapban fizettél a könyvelődnek, akkor tuti, hogy most minden hónapban kell.

Ne kapkodj, ülj össze a könyvelőddel, osszatok szorozzatok, vonjatok ki :D - és aztán dönts.

2018. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Havonta fizetek neki :) (Szerintem már holnap meg tudom vele beszélni de előbb körbe szerettem volna itt kérdezni, mert nem fogok tudni aludni a nagy izgalmak közepette.)

Na jóó, nem szó szerint értettem a könyörgést..inkább akkor úgy mondom, hogy ,,bedobom magam".

Azt még megkérdezhetem, hogy miért fontos a boltnak, hogy ÁFÁs számlát tudjak nekik adni? Nem jobb, ha csak simán alacsonyabb, ,,nagyker" áron odaadom nekik a terméket és annyit pakolnak rá, amennyit szeretnének és nem kell az ÁFÁval cécózni?

2018. jún. 6. 17:15
 7/20 Bak Norbert ***** válasza:

Afakörhöz nem feltétlen kell kilépni katabol de kb értelmet is veszítheti a dolog.Épp amiatt, mert gyűjteni kell a koltsegszamlat kell bankszámla kivonat is havonta nő a könyvelési teher de egyúttal új utak és jelentős bevetel növekedés is megnyílhat előtted. Azért preferálják az afakorosok a nem alanyi adómenteseket mert igy ugyanaz a termék szolgáltatás olcsóbb lesz.


Példa Te most adod nekik a terméket 100Ft-ért 0 áfával, ezután adod 120-ért. ő nem fog mástól 100-ért venni 0 áfával ( ahogy most sem tőled) , ha ő a 120-bol még visszakap 32 Ftot. vagyis a termék 0 ft áfával nettó 88 ft egy afakorostol vásárolva.


Emellett olyan adókedvezmények is megnyílhatnak amiket eddig igenybe sem tudtál eddig kataskent venni, a biztositasod meg garantált bermimimum is lehet a jelenlegi havi 94.000 Ft helyett.Ami meg majd nyugdij ,tb, táppénz, egyéb jogosultság stb kapcsán fog megmutatkozni.


Ha több fele tudsz igy ezáltal beszállítani lehet szükséged lesz kapacitás bővítésre, amihez plusz forrás kellhet.



Egy ilyen hitelbiralat vagy pályázat során a katasok aligha esélyesek.

Egyszóval befulladhat a vállalkozás és nem lesz versenyképes, nem fog tudni növekedni.


Lehet sajnálod most azt a plusz havi 10.000-et de akkor ne sajnáld az éves milliókat sem, ha emiatt nem kapsz idővel.


Sokrétű dolog ez, de mondjuk ezt hamarabb is át lehetett volna gondolni, számolni.

2018. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Bak Norbert ***** válasza:

Ha van teljes állásom mellette (irodai), akkor is nagyon kedvezőtlen lenne anyagilag?

szja szerint csak kivet után adózol. A havi 25-öd is megmarad mellette.Amit meg eddig a jövedelemből fizettél költségekre nettó áron elszámolható, az áfája meg vissza igényelhető.

2018. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ez a világ legnagyobb marhasága...

eladod neki 10ezerért, mert mentes vagy.

Ha áfás leszel, eladod 10 plusz áfáért, amit ő levonásba helyez és pont ugyanott van...

2018. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Bak Norbert ***** válasza:

10+áfáért senki nem fogja tőle megvenni, ha 120-ért van aki adjon áfával ( mert elköltségel mellé, amin ő is visszaigényel annyibkülönbözetit amit a 27%-ból elenged bevételi áfán az eladási árból).


példa most nálunk:

Haszongépjármű magánszemélytől 1.500.000-2.000.000 Ft vagy 27% afasan 1.750.000. Nyilván utóbbi.


Villanyszerelo ugyanez kata ev aam 450.000 vagy áfás kft bruttó 544.000. Utóbbi az olcsóbb afakoroskent.

2018. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!