Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha hirdetést készítek és az...

Ha hirdetést készítek és az alapján vállalok munkát, hogy tehetem. Meg legálisan?

Figyelt kérdés
Például ha rajzok készítését vállalom kell adóznom vagy bejelenteni valamilyen hatóságnak.

2018. jún. 8. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Adózási formát kell választanod. Ha nincs más jogviszonyod (magyarán már nem tanulsz nappali tagozaton, vagy nincs állásod) és megkeresel vele 100 ezret, vagy többet egy hónapban akkor KATA adózási formát kell választanod és akkor legálisan csinálhatod. Számlaképes leszel. Ha csak elvétve van megrendelésed akkor javaslom az EVA adózási formát. Ez elég sokat levesz, viszont nincs havi fizetési kötelezettséged. További SZJA kedvezmény mindkettő adózási forma esetén érvényesíthető.
2018. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es, ne haragudj, de szemmel láthatólag fogalmad sincs a törvényekről: kérlek, ha valamit nem tudsz, akkor inkább ne írj rosszat, mert ezzel több bajt okozol, félretájékoztatsz.


"Ha nincs más jogviszonyod (magyarán már nem tanulsz nappali tagozaton, vagy nincs állásod) és megkeresel vele 100 ezret, vagy többet egy hónapban akkor KATA adózási formát kell választanod"


Ez így, ahogy van, nagyon-nagyon téves és akkor diszkrét voltam.

Ha a kérdezőnek nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, akkor főállású egyéni vállalkozónak kell lennie - ha van, vagy tanul, akkor mellékfoglalkozású lehet. De egyáltalán NEM KELL KATA adózást választania - olyant választ, ami számára megfelelő :-)


"Ha csak elvétve van megrendelésed akkor javaslom az EVA adózási formát."

EVA alá bejelentkezni csak előző év dec. 20-ig lehet, adóznia is kell az EVA-snak, nem keveset.

Azt hiszem, Te az adószámos magánszemélyt akartad írni, de azt pl. internetes eladásra/hirdetésre nem fogják megadni, csak alkalmi bevételre.


Kérdező, jobban tudnánk segíteni, ha leírnád, van-e főállásod vagy tanulsz, stb.

2018. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy végre valaki beböfögte, hogy nem értek hozzá. Kedves kérdező! Szíved joga kire hallgatsz. Inkább lépek, mert itt tompa butaság van csupán. Vagy kötekedhetnék... mindegy..
2018. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Na akkor kb ott az igazság, mielőtt asldossagba vered magad, hogy instan, facen és egy domain alatt feltöltesz pár referencia kepes portfóliót és az elérhetőségeken érdeklődőkkel megbizasi szerzodet kotsz projekt munkára. Ehhez egy adószám kell semmi más meg egy szàmlatömb és a bevétel után adózol.


Majd ha lesz állandó megrendelésed átváltasz vállalkozóira.

2018. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg két oktatási intézmény között vagyok. Tehát most kaptam technikusi bozonyítványt és ha minden jól megy egyetemre megyek.
2018. jún. 8. 18:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetem utolsó éveiben a tervező grafikusoknak már kötelező gyakorlati jegy feltétele,hogy rendelkezzenek a fentiekben leírtakkal( face, insta portfolió ) . Emellett számos projektmunkát is kapnak már külsős megrendelőktől és évente van "teregetés", meg kiállításuk.
2018. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!