Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a hivatalos útja egy...

Mi a hivatalos útja egy gyümölcsös gazdálkodásnak?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék pár hektárnyi földet venni és betelepíteni, a terményből megélni.

Milyen bürokratikus lépcsőket kell megmásznom ehhez?

Milyen engedélyek, végzettség kell?

Már az elején is kaphatok valamilyen támogatást? ( pl. öntözőrendszer kiépítése, géppark...)



2018. jún. 12. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Jól mondtad a "bürokratikus lépcsőket" mert már a föld megvásárlásánál jelentkezik. Az vehet termőföldet akinek mezőgazdasági jellegű végzettsége van, vagy nem tudom hány évig már őstermelő volt. Ezt esetleg ki lehetne úgy játszani hogy kibéreled. Nálunk egy kisalföldi faluban 20 ezer Ft/év/hektár bérleti díjért már kiadnak földet mezőgazdasági vállalkozónak ha a tulaj úgysem tudna vele mit kezdeni.


A tévében szinte naponta elhangzik nagy vezérünk szájából hogy "azt szeretnénk hogy Magyarországon minél több ember dolgozzon". De akkor miért gördítenek bürokratikus akadályokat például egy gyümölcsöskert létesítésébe? A szocializmusban például ha valaki uborkázni akart akkor engedély sem kellett, hanem leszerződött a felvásárlóval aztán kalap. Ahogy a kertben öntözőkút fúrásához sem kellett semmi engedély. Nem beszélve arról hogy idehaza hiánycikk a gyümölcs, inkább segíteni kéne azokat akik termelnének nem pedig bürokráciával fárasztani. Hogy aztán Új-Zélandról kerüljön a boltokba alma. Miközben hazánk európai viszonylatban is kiemelkedően jó adottságokkal rendelkezik a gyümölcstermesztésre és méhészetre.

2018. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos általánossá vált a hivatali gáncsoskodás...

Egyébként környezetvédelmi-technikumot végeztem, de ezek az engedélyeztetések magasak, mint lónak a hátúszás.

Arról már olvastam, hogy át kell minősíteni a földet,be kell vizsgáltatni, megmondják, hogy mit ültethetek.

Ha bérlem, akkor nem pályázhatok állami támogatásra, igaz?

Ráadásul, mivel életvitel szerűen csinálnám, muszáj lenne szakirányú végzettség...gondolom...

Egyáltalán hol tudnának felvilágosítani minden lépésről?

Komárom mellett lakom.

2018. jún. 12. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:
A környezetvédelmi technikusi végzettség nagy valószínűséggel szerepel az elfogadott végzettségek listáján, tehát ami a föld megvásárlásához is szükséges.
2018. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes falugazdászt keresd fel, ő majd felvilágosít mindenről.
2018. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oh, szóval van olyan.... :)

Azóta megtaláltam az agrárkamara megyei elérhetőségeit és fel is dobtam nekik a labdát.

Ettől függetlenül lehet érdemes lenne megkeresnem a falugazdászt...

2018. jún. 12. 14:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Az látszik, hogy nem értesz hozzá, eleve halálra ítélt pénzbefektetés lenne!


Föld felénk 800e-1,4m egy hektár föld, min. 1000db/ha faszám alatt nincsen támogatás (csak a modern, intenzíve ültetvényt támogatják), 1500db-tól +10 000Ft.

Egy csemete fa 800-2800Ft darabárban megy, akár 2 800 000Ft/ha!

Telepítésre nekünk 500Ft/db ajánlatot adtak, tehát 500e Ft/ha.

Olcsóbb fa 3-4 év mire terem valamit, drágább már első évben 1-2 db-ot hoz.

Öntözőrendszer 1 méter 100Ft + gépesítés, telepítés stb. kérj ajánlatot valakitől!

Ismerősnél léalmaként vitték el a termést 12Ft/kg, idén ráfog rohadni, mert nem fogja leszedni sem.


Támogatás indulásra nincs, meglévő fejlesztésére van pl:

-kerítésépítésre adnak 300Ft/méter (2000Ft-tól indul métere)

-vadvédelemre 60Ft/méter (szerintem a kerítés jobb, az a 2 lábú kártevőt is megfogja)

-meglévő terület növelésére, újabb telepítésekre 2 nyereséges év után adnak (ki van kötve mennyit kell elérned).

2018. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!