Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Heti 40 órás főállásban...

Heti 40 órás főállásban heggesztőként dolgozok. Lehetek e mellékállásban egyéni vállalkozó ugyanebben a munkakörben?

Figyelt kérdés
Megtilthatja a munkaadóm? Vagy jobb ha nem szólok neki róla ?

2018. jún. 18. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Megtilthatja. A munkaszerződésedben.

Ha nincs ilyen kikötés, akkor nyugodtan csinálhatod.

2018. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az szerepel benne, hogy olyan tevékenységet nem folytathatok, ami sérti az ő érdekeit, csak nem értem ez pontosan mit takar...
2018. jún. 18. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk kovácsolt kaput hegesztesz össze, akkor ilyet nem csinálhatsz mellékesben.

De ha elmész egy építkezésre, és mondjuk ott markolót hegesztesz, az nem sérti az érdekeit.

2018. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A munkáltató érdeksérelme nagyon tág fogalom. Ha mondjuk ti nagyipari kiszolgálók vagytok és hídelemeket épületszerkezeteket hegesztetek, akkor te nyugodtan lehetsz ev és visszahegesztheted marinéni leszakadt kertikapuját. Lényegében olyat nem csinálhatsz ev-ként, ami a munkáltatód vállal, illetve nem keresheted fel az ügyfeleit munka miatt. Én is beleírtam a festő kollega szerződésébe ezt a tilalmat, igaz én annyit fizetek neki, hogy nem akarja lenyúlni az ügyfeleimet. ;)
2018. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!