Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lakás felújítási vállalkozást...

Lakás felújítási vállalkozást megéri indítani?

Figyelt kérdés
Pár ismerősömmel gondolkoztunk azon, hogy vállalkozást szeretnénk indítani (mint egyéni vállalkozó), és lakásfelújítás lenne a fő profil. Mindenki szakosodott valamerre ebben az irányban természetesen, tehát tapasztalat megvan. A kezdőtőke viszonylag alacsony. Egy furgon, szerszámok, papírok, és talán több nem is kell, csak kitartás meg sok munka. Mert rengeteg ismerősömtől hallom, hogy lakása felújítást végeznek náluk, és 1-5millio forint között fizetnek, természetesen az anyagár ennek a töredéke, a többi mind a vállalkozónak megy, aki kifizeti az embereket, és ennyi. Vélemény?

2018. jún. 18. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügyi részét BORZASZTÓAN leegyszerűsítetted. Egy rendes lakásfelújításnál az anyag szerintem minimum felét / harmadát kiteszi a költségnek (pl csak ha van nyílászáró csere már az 500e+ egy panelban). Azon kívül minden eszközt cserélni kell időnként, tankolni kell az autóba, benne van a pakliba, hogy kimentek valakihez aki aztán nem titeket választ stb stb stb, ez mind viszi a pénzt. Mint vállalkozó fizethetitek magatok után a járulékokat, nincs fizetett szabdság, nincs fizetett ünnepnap stb.


Ettől függetlenül ha jól dolgoztok és nem linkeskedtek akkor a mostani helyzetben szerintem lesz munkátok és pénz is van benne.

2018. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Saját lakást is mi újítottuk fel, és nagyon alapos és szép munkát végeztünk, én úgy gondolom. De természetesen ahogy írtad, lehet akar több is az anyagköltség, ez minőség függő, meg attól hogy mik az igények. Lehet egy lakást 1 millióból is felújítani, de lehet akár 10ből is, itt az arányok rögtön máshogy fognak kinézni. :)
2018. jún. 18. 20:32
 3/6 Bak Norbert ***** válasza:
84%

Ha magadnak csinálod ev-kent akkor igen, de akkor nem tudsz annyi munkát elvállalni. Ha már alkalmazott kell akkor nagyon nehéz a magas bérigények miatt, mégha a megrendelő fizetné is a kimaxolt kivitelezési árat.


Sok munkasbrigad jár be hozzánk kajálni ebéd időben. Van aki németből jött haza és ev. lett már tablazva van az évre alig 1 hónap alatt, van aki nem talál megfelelő embert ( léhűtőt hetente 3-at küld el) igy olyan árakat mond felmérésen 3-4 hónap mulvara hogy el se akarják fogadni.Aztán mégis. 2 szobás lakas festésre dupla árat blöffölt be mert tudta hogy nem fogja tudni bevállalni már. Erre azt kérdezték tőle mikor kezd? 😁


( Tervek szerint jövő héten kezdem a felújítást .57nm lakás villanyhálózat újra húzása 544.000, abból az anyag 265000, munkadij 280000 😁 faljavitas kaparás, csiszolas, glettelés, festés + 650.000 a teljes lakásra, burkolás nélkül )

2018. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Te jó szagú Anyám! Micsoda árak!


Egyébként jó szakemberből hiány van, tehát kereslet lenne a dologra...

2018. jún. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bak Norbert ***** válasza:

Ráadásul nem is pontosan mondtam :-)

280 nettó a munkadíj, az bruttó 355.600 a bruttó 544.600-ból.( bruttó 190e körül van az anyagköltség )


Több ember, 3 nap alatt végeznek. Így feltehetően jobban járok, mint azzal, aki 60 nm-t egymaga próbált másodállásban 5 napra ígérve áthúzni a másik ingatlanban 300-ért. Végül 25 nap sem volt elég hozzá, és közel kerültünk ahhoz, hogy bérleményt nézzünk a már beláthatatlan idejű munkálatok idejére, mivel eredetileg 2 hét után használnunk kellett volna az ingatlant.


festés: kaparás 350ft /nm

alapozás200ft/nm

vékonyvakolás 350ft/nm

2×-i glettelés 700ft/nm

csiszolás 200ft/nm

2×-i festés 700ft/nm

össz.: 2500ft/nm × 242,63 nm= 606.575FT.

cső màzolàs: 38,25fm ×1300= 49751FT.


Szerencsére áfakörös vagyok :-)

2018. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bence87 ***** válasza:

szerintem jelenlegi viszonyok között megéri, csak tényleg arra kell figyelni, hogyha esetleg fel kell venni embert, akkor nagyon nehéz lesz találni, és sok pénzbe fog kerülni.


Arra kéne figyelni, hogy hiába van nagy kereslet, attól még ugyanúgy reklámoznod kell magad. Kell egy jó weboldal, ahol vannak képek, referenciák, előző megrendelők véleményei képekkel (pl. előtte-utána képek), részletes leírás, miben vagytok jobbak mint mások, esetleg blog ha van rá idő, videók. Aztán regisztrálni kell még külső oldalakra is, pl. joszaki.hu. Lehet még hirdetni jofogas.hu-n, vaterán van ingyenes apróhirdetés.


Volt nálunk villanyszerelő nemrég, nincs semmilyen honlapja, nulla internetes jelenlét, még email címe sincs. Azt mondja annyi a munkája, hogy nem kell magát hirdetnie. Szerintem itt követ el nagy hibát. Egyrészt nem biztos, hogy mindig lesz ennyi munka, másrészt ha hirdetné magát, akkor több pénzt tudna elkérni. Hiszen akkor többen találnak rá és több érdeklődőből nagyobb eséllyel lesz olyan, aki kifizeti a magasabb összeget.

2018. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!