Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » BME-s diplomával rendelkező...

BME-s diplomával rendelkező építész vagyok, és egy építész, statikus irodát szeretnék nyitni, mennyire van igény erre a piacon, mennyire lehet ebből jobban megélni, mint egy cégnél dolgozni?

Figyelt kérdés

Aki ilyen téren tapasztalt elsősorban azok válaszát várom.Hány ilyen jellegű iroda van M-o-on,hány megy csődbe stb?

Akinek van esetleg ilyen irodája eredményes e?

Mellékes kérdés:mennyivel van nagyobb igény az építészekre külföldön,mint itthon?



#építész msc #építész műterem
2018. jún. 29. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha elfogadsz egy baráti jótanácsot, előbb dolgozz pár évet a szakmában valahol alkalmazottként, ott egyrészt megtanulod, hogy ténylegesen miről szól a szakma, másrészt pedig, ha nyitott szemmel jársz, ezekre a kérdésekre szépen sorban mind választ fogsz kapni.
2018. jún. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Építészként ne nyiss statikus irodát. Amúgy nem vagy diplomás építész, mert akkor nem kérdeznél ilyeneket.
2018. jún. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence87 ***** válasza:
83%
Szerintem is, inkább először dolgozz alkalmazottként egy meglévő irodánál, lesd el a dolgokat, írj üzleti tervet, és csak ezután vágj bele. Leghehezebb egyébként az ügyfélszerzés, honnan lesz ügyfeled, mennyiért tudsz reklámozni, miért pont benned bíznának meg, és nem az évek óta stabilan működő, bejáratott márkájú másik építész irodában? Szóval ezekre a kérdésekre azért előtte írni kell üzleti tervet.
2018. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én (nem végzett) építészként azt mondom pár évet húzz le egy irodánál, akár tervező akár lebonyolítónál és a kivitelezésben is. Utóbbira nem árt ha van rálátásod.


Én kivitelező cégnél vagyok, és azt látom, hogy sajnos úgy vannak megtervezve épületek, hogy a tervező a helyszínre nem ment ki, majd helyben építés közben kell mindent áttervezni, vagy leginkább kitalálni.

2018. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy helyezkedj el egy irodában, tanuld ki a szakmát.Szerezz kapcsolatokat és ha agilis vagy és jól dolgozol, akkor plusz melók fognak megtalálni, s bejelentett munkaviszony mellett könyebb vállalkozást indítani, mert nem kell / vagy kevesebb/ járulékot kell fizetned.


Sok sikert!

2018. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!