Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy céged vagy egy...

Ha van egy céged vagy egy üzleted ami a tiéd akkor dolgozhatsz ott ittasan vagy vezetheted a céget ittasan?

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Siman. Ki ellenorzi, ha pl. konyvelo ceged van, vagy grafikus es otthon melo kozben berugsz?
2018. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha olyan beosztottaid vannak, akik nem engedik, hogy piásan beleszólj bármibe is, 'vezetheted'.

Ha üzleted van és piásan fogadod a vevőjelölteket, hamar csődbe kerül céged.

2018. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Van egy kis cégem. 33 ember dolgozik ott. Én elvem az, hogy én mint főnök csak azt várom el a beosztottjaimtól amit magam is képes vagyok megcsinálni, megtenni. Vannak tiltó dolgok aminek a megszegése az én esetemben akár kirúgással jár. Ilyen az ital. Senkitől nem tűröm el, hogy ittasan jöjjön dolgozni. Ezért én sem megyek soha ittasan be. Ennyi.
2018. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 2. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha taxis vagy vagy nődoki, akkor nem.
2018. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos helyeken előfordulhat, hogy akár ittasan dolgozol a saját cégedben vagy üzletedben - nyilván az említett taxizás, fuvarozás, stb-nél nem - , de azt azért tudnod kell, hogy akár cégvezetőként, akár üzletvezetőként, ha rendszeresen ittas vagy, előbb utóbb tönkre fog menni a cég.

Hosszútávon sem alkalmazott, sem vevő nem tolerálja - arról nem beszélve, hogy hibás döntéseket hozhatsz.

2018. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kérdező jogi oldalról kérdezi. Erre pedig a válasz az, hogy alaptörvény szerint igen. Neked jogod van kirúgni az ittas kollégádat - akár saját magadat is - de a te döntéseden múlik. tehát ha magadat nem rugód ki vagy nem részesíted enyhébb figyelmeztetésben utasításban stb. akkor dolgozhatsz ittasan.


Ugyanakkor az alaptörvény nem tiltja. De minden esetben figyelembe kell venni nincs e egyéb törvény ami viszont tiltja. Ha nem kizárólagosan vagy tulajdonos hanem van döntéshozási joga másnak is akkor egyéb törvényeket kell megnézzni. Elvileg többségi tulajdonosnak vagy többségben levő tulajdonosok döntése kell ehhez. Persze ez bonyolltabb lehet közgyülés kell a változtatáshoz vagy ép kirugatnak de tulajdonos maradhatsz.


Megint más az, hogy ha bizonyos felelősséggel járó munkát végzel, azt ittasan nem végezheted. Orvos,ápoló, gépjárművezető, gépkezelő, gépszerelő, gáz villany szerelő, embereket kiszolgáló személyzet stb, stb.


De pl árut rendelhetsz ittasan, át is veheted. értelemszerüen a targoncát már nem kezelheted ittasan.


Fontos még tudni, munkáját végző ember megtagadhatja az ittas emberrel való együttműködést. Más kérdés hogy nem biztos hogy jó ötlet az ittas főnökkel való együttműködést megtagadni, bár ha velem ittasan megtenné ezt egy beosztottam, akkor kijózanodás után előléptetném egy felelősebb beosztásba.

2018. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz bajt.

Mert saját cégnél is megvalósulhat a foglalkozáskörében elkövetett gondatlan károkozás/veszélyeztetés, gondatlanságból elkövetett emberölés vagy (ha valaki olyan) a garázdaság tényállása.

Persze, csak ha vmi baj történik.

2019. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!