Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Céges, továbbértékesítésre...

Gabor V kérdése:

Céges, továbbértékesítésre vett árubeszerzést (kata + alanyi adómentes Bt. ) hogyan intézzem Amazonról a közösségen belül? A részletesebb kérdéseket lásd alul.

Figyelt kérdés

Néztem az Amazon 'business' fajta regisztrációját, de úgy tűnt, hogy azt csak az ott eladni szándékozóknak kell elvégezniük. Ha továbbértékesítésre veszem az árut, akkor elég, ha csak az eladóval bokszolom le, hogy adjon számlát, rajta a közösségi adószámmal?


Fordított ÁFA van, azaz nekem kell bejelentkeznem a vámhatóság felé és megfizetni a magyar ÁFÁ-t (tudom, hogy behozatalnál senkit nem érdekel a Bt. AAM volta)?



2018. aug. 6. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Áfát ott kell fizetni, ahol értékesítésve lesz a termék. Fordított ÁFA búzára, szezámmagra, meg ilyenekre vonatkozik.
2018. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!