Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol van az fair play határa a...

Hol van az fair play határa a konkurencia felmérésének?

Figyelt kérdés

15 éve foglalkozol azzal, amiben most összeraktam egy új terméket. Ehhez hasonló (nem pont ilyen) terméke 2 konkurenciámnak van. Korrekt dolog lenne részemről megvásárolni az ő terméküket és megnézni mit tartalmaz? Vagy ez már kémkedés?


Ha éttermet nyitnék, azért az utcában levő konkurenciánál ennék egy ebédet, hogy lássam a piacot és hogy pozicionálni tudjam magam. Ez online termék esetén mégis más érzés.


Ti mit gondoltok? Belefér ez a korrekt versenybe?


Ti mennyire/ hogyan csekkoljátok a konkurenciátokat?



2018. aug. 26. 14:17
 1/6 A kérdező kommentje:
*Most látom, hogy 2 helyen is mellényomtam telefonon. Elnézést kérek a helyesírásom miatt.
2018. aug. 26. 14:18
 2/6 anonim válasza:

Ha már piacra dobták a terméket, akkor mint magánembernek minden jogod megvan hozzá, hogy vásárolj belőle.

Az minősülne kémkedésnek, ha jogosulatlanul jutnál információkhoz.

Egyedül a szabadalmi dolgokra kell figyelned.

2018. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lényegében nekem is készen van a termékem, és nekik is, csak kíváncsi vagyok, hogy az övék miben más, mint amit én összeállítottam. Azt hiszem, ez valahol normális kíváncsiság. Elvégre a vásárlóim is ezek közül fognak választani, szeretném kidomborítani, amiben az enyém erősebb, és ha látom a kínálatot, könnyebben tudom megkülönböztetni magam tőlük. Részleteket átvenni, másolni, stb. nem áll szándékomban.
2018. aug. 26. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Barmi olyan informaciot megszerezni ami elerheto az embereknek az mehet.
2018. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég sokminden belefér. Én az embereimet küldtem el anno, vagy a családot.

Én nem voltam ott.

2018. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja teljesen legális. De ha esetleg ismerhet a konkurens akkor küldj el családtagot alkalmazottat, ismerőst, hogy vegyen egy terméket.


Szétszedheted, babrálhatod bármit csinálhatsz vele.


Én közelebbről olyat tudok, hogy egy irodai termékekkel foglalkozó cég pár fiatalt (értsd saját fiaikat) küldték el egy vásárlási listával és azokat kellett megvenniük és számlával igazolni.

Bizony, akkoriban így ment az ár-csekkolás még a webshopok előtt :)

2018. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!