Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozóként szakmunká...

Katás vállalkozóként szakmunkást pl:kőműves bejelenthetek napiba?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta hogy szakmunkást nem foglalkoztathatok így csak ha felveszem és határozatlan idejű szerződést írunk és akkor van 3 hónap próbaidő. Hol tudok ennek utána járni? Előre is köszönöm.
2018. szept. 12. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy bejelentheted.

Akkor kötelező a munkaviszony, ha azért kell alkalmaznod, mert neked nincs megfelelő végzettséged a vállalkozáshoz.

A próbaidő kikötése sem kötelező egyébként.

2018. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

takarító,építőipari vállalkozásom van. Elvállaltam egy kisebb munkát kéne egy kőműves a munka elvégzésére mert én nem értek hozzá és nincs is képesítésem. Ezért kérdeztem de eddig mindenki azt mondta nem lehet napira bejelenteni.

Van esetleg olyan oldal amin ilyenek felnt vannak keresek de nem találok.

köszi a választ.

2018. szept. 12. 07:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vállalkozunk. Nekem is más a főtevékenységem, de megbíztak egy festéssel. Bejelentettem egy képesített festő barátomat, két napra és megcsinàltuk együtt. Nagyon jó döntés volt, azóta egyre többet festünk. Azóta a festő barátom is ev és beszámláz nekem munkákat. Jó szimbiózis!
2018. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a tevékenységi körhöz, amit felvettél, kell-e szakképesítés. Ha nem, akkor lehet alkalmis.

Ha kell, munkaviszony.

2018. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tényleg érdekes felhívtam a 1818 at és ők se tudtak erre mit mondani vicc tényleg.

Köszönöm a jókívánságokat.

2018. szept. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!