Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » E-commerce business inditásána...

E-commerce business inditásának a jogi háttere?

Figyelt kérdés

Már rég óta tervezem hogy szerencsét próbálok az e kereskedelemmel, van egy pár külföldi barátom akiknek ez jól megy és segíteni akarnak hogy én is belevágjak.


Kb fél éve gyűjtök hogy elkezdhessem és most hogy van (reméljük)elég pénzem belevágnék, de nem tudom pontosan hogy milyen adózási forma,bejelentési kötelezettségre vagy cégalapításra lenne szükségem.


Ha tudtok segíteni abban hogy Magyarországon ezt hogy kell elkezdeni az remek lenne. :)



2018. szept. 15. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem nehéz.

Alapítani kell egy vállalkozást, vagy kiváltani az egyéni vállalkozóit.


A webáruházat be kell jelenteni az illetékes önkormányzatnál, a tevékenységi kört (csomagküldő kiskereskedelem) a NAV-hoz.


Ha engedélyköteles terméket árultok (élelmiszer, gyúlékony anyagok például), ÁNTSZ-hez kell fordulni.


Adózási kérdésekben pedig keressetek meg egy könyvelőt, mert sok a banánhéj, amin el lehet csúszni.


Elméletileg adatvédelmi nyilvántartási számot is kell kérnetek, de ez a GDPR életbe lépése óta - állítólag - nem kötelező. Én azért kérnék.


Egyébként:

[link]

2019. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!