Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha megkérek egy könyvelőt,...

Ha megkérek egy könyvelőt, hogy részletesen magyarázza el a katás adózást, akkor kb. mennyit fog ezért kérni?

Figyelt kérdés
+ mennyit kér ha megkérem, hogy segítsen is az ügyintézésben?
2018. szept. 20. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Egy könyvelőt... Mintha azt kérdeznéd, ha veszel egy kocsit, az mennyibe kerül. Valószínűleg találsz olyat is, aki (szinte) ingyen mondja el, és olyat is, aki tízezres nagyságrendben fog egy számot mondani. Óránként.

Egyébként halál komolyan nem értelek. Az internet tele van millió meg egy írással a KATA-ról, jelentős részük olyan szinten lebutítva, hogy egy jobb képességű cserebogár is felfogja. Azért akarsz fizetni, amit jó közelítéssel egy óra alatt egyedül is felfognál? Nyilván vállalkozásspecifikusan nem fogod megtalálni, de az alapokat igen, ami azért elég sokat segít abban, hogy ne 3 és fél, csak 1 órát ücsörögj a könyvelőnél.

2018. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon utána olvastam, de így is van pár dolog amit nem értek.

Itt több kérdést is kiírtam már, de kb. csak a hülyeséget kaptam.


Büntetést meg nem akarom fizetni.

Jobb nekem ha most kifizetek egy könyvelőnek akár több 10 ezret is, minthogy kapjak egy 3-500 ezres büntetést.

Vagy esetleg kizárjanak 2 évre.

2018. szept. 20. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Nezd, en 3 konyvelovel konzultaltam, amikor belekezdtem, ezelott alaposan utananeztem neten. A 3 kozul 1 konyvelo volt kompetens, azaz ha a masik kettore biztam volna magam, megszivhattam volna csunyan. Fontos, hogy te magad is utananezz, utana majd egybol levagod, hogy a konyvelo mennyire naprakesz.
2018. szept. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 10 és 15 ezer forint között adtak ajánlatokat egy órás tanácsadásra ingatlan kiadáshoz. Ennyi idő alatt kb. mindent meg is lehetett beszélni.
2018. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó megközelítés az, hogy először kerülj képbe. Úgy odamenni egy könyvelőhöz hogy semmiről fogalmad sincs neked is és neki is kínlódás.


Én sokkal jobban szeretem azt ha valaki legalább nagy vonalakban tisztában van a dolgokkal, esetleg vannak kérdési, mert az sokkal inkább egy kiindulási alap.


Egy ilyen tanácsadásnak / konzultáció nem az a lényege hogy az adott kérdésekre kapj választ, hanem az is hogy különböző alternativákat kapj az általad elképzeld dologra adózás szempontjából pl.

Az egész tulajdonképp egy kérdezz felelek és a poén hogy legtöbbször én kérdezek, nem az ügyfél.


Válaszolva a kérdésedre a konzultációs díj jellemzően 10-20 eFt között van / óra.

2018. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!