Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshopot szeretnék indítani,...

Webshopot szeretnék indítani, és EV helyett cégként üzemelnék. Van bármilyen támogatás, pályázat amit megpályázhatnék?

Figyelt kérdés
Már üzemelek kicsiben katásként, de úgy gondolom hogy kinőttem, szeretnék továbblépni, illetve szeretnék 1-2 gépet is venni 5-600 ezer forint értékben. Pl ha kft lenne, akkor is az alaptőke elég problémás lenne. Tudtok valamit, amivel élhetnék, és támogatást szerezhetnék?

2018. okt. 2. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor lépj ki csak a KATÁ-ból, ha a felső határt átlépted (most talán 12M Ft?)
2018. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Egy ismerősöm hasonló helyzetben volt. Azt mondta hogy maradt egyéni és úgy pályázott. Elomdása szerint ha Bt-t vagy Kft-t csinál akkor ismét várnia kellett volna 1-2 évet mire azzal pályázhat.

Másik gond hogy most nincsenek webshopos pályázatok. Az 1-2 évvel ezelőtt pályázatot beadott cégek közül is sokan se kapták még meg a pályázati pénzt. Ezt meg onnan tudom hogy ilyen pályázatos cégeknek is fejlesztek (na nem a szokásos kamu fejlesztéseket csak hogy legyen mire felvenni a pénzt) és többükkel van már szerződés csak a pénzüket nem kapták még meg. Ha úgyis jó bevételeid vannak akkor eleve felesleges várni a pályázatok elbírálására és a pályázati pénzre (akkor is ha mégis kiírtak most erre a célra megfelelő plyázatot). Azzal csak az idő megy. Az idő sokkal fontosabb mint a pénz. Amíg vársz az alatt az idő alatt lesz 1-2 versenytársad akik viszont azonnal belevágnak. Mindig az viszi a piacot aki gyorsabb. Kezdj bele önerőből. Azt is biztos tudod hogy még az is rengeteg idő amíg felépül egy bizalmi kapcsolat közted és a beszállítók között. Ez is egy érv amellett hogy amilyen gyorsan csak tudod beindítsd azt a shopot.

2018. okt. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam egy webshopnál. A főnök is E.V volt, már vagy 6-7 éve csinálta ezt a dolgot, de azt mondta így éri meg a legjobban. Engem is úgy vett fel, hogy 25 év alatti vagyok és támogatást kért rám...
2018. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vázolnám kicsit a helyzetet, hátha így ti is jobban beleláttok, egyébként köszi az eddigi válaszokat.


- Jelenleg egy időben csak egy terméket árulok, azt ami jól megy (új 3 havonta), mert a hirdetési költségnek legalább a négyszeresét szeretném, hogy visszahozza

- ezzel így kimaxolom az AAM katát, idén átmegyek áfásba is valószínűleg

- ez így még kevés haszon, havi 200 alatt van valamivel, mert a terméknek van beszerzési költsége is, illetve postaköltsége is, és még azért költeni kell jópár dologra

- azért szeretnék más vállalkozási formát, mert olyan terméket is hirdetni szeretnék, aminek nem tudom a 4-szeresét beszedni, de bőven termelne hasznot -> az aktuális 1 termékről szeretnék áttérni 8-9-re


Tehát: jól megy az üzlet, sok lehetőséget látok benne, de sajnos a korlátozott lehetőségeim miatt nem tudtam kitermelni egy kft alaptőkét, vagy hogy vehessek sokszázezres gépeket, amikkel magamnak gyárthatok termékeket

2018. okt. 2. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Akkor inkább gépbeszerzésre kellene pályázni.
2018. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra is szükségem lenne, igen :)
2018. okt. 2. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyéni cég nem játszik?
2018. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Abban milyen adók terhelnének?
2018. okt. 2. 11:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, hogy hamarosan jön majd a "keresd fel a könyvelőd" válasz, de szeretnék előtte sokféle véleményt hallani.
2018. okt. 2. 11:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még így is jól járnál egyéni vállalkozóként. Semmi akadálya, hogy ne legyél KATÁS és egyszerűbben és olcsóbban magánvagyonoddá konvertálódjon a profit. Ismerek magánvállalkozókat havi több milliós profittal. Ha egyéniként cégnéven akarsz futni akkor kell egyéni cég (kfc).

Lehetsz Bt is de akkor kell még egy másik ember. Bt-ben nem korlátolt a felelősséged de ha nem csinálsz valami rosszat és nem halmozol fel adósságot akkor ez nem lesz baj. Sok cégtulajdonos ismerősöm van akik emiatt (a korlátlan felelősség miatt) szívesebben tudnak maguk mellett Bt-s üzleti partnereket.

A Bt még azért is jó mert felvehetsz előre olyan tevékenységi köröket amikre még szükség lehet később és akkor felveszed a megfelelő végzettségű embert ha bővül a cég.

A gép szervernek kellene? Én ezt régebben úgy oldottam meg hogy a néhány éves játékra használt "erőgépemet" befogtam szervernek amihez még bőven elég erős és megbízható volt. Csak új gyors merevlemezeket vettem bele amit bőven fedezett a belőle eladott VGA kártya ára. Vagy másféle pl irodai gép kell? Azokat használtan olcsón be tudod szerezni. Ha nőnek a bevételek akkor ráérsz belőlük újat venni.

2018. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!