Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egyedi pólókat,...

Szeretnék egyedi pólókat, táskákat csinalni, eladni. Kell vállalkozóit csinalni?

Figyelt kérdés

A pólókat eleinte boltból vásárolnám és a taskakat rendelném de azért is fizetek. A nyomtatást dekorban csinálnám.

Kell számlát adni ugyan úgy? Vagy az majd később, ha nagyobb tételben rendelek és nagyobb tételben árusítok.

Weboldalar csinálnék hozzá igy már muszáj bejelentenem igaz?

Később bejelenteném mindenképpen, ha beindul nagy tételben.

Nagyon szeretnék egy reszletes tájékoztatást erről.

normalis válaszokat varok, nem kell a felesleges hülyézés.

Nem akarok bajt magamnak azért kérdezek.



2018. okt. 3. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a weboldaltól függ és nem a kis-tétel, nagy tételtől: a 2.-ik darabtól fogva üzletszerű értékesítés és igen, számla kell a beszerzett áruról (tehát "kínaitól veszel, de nem ad számlát" az nem jó történet), ezen kívül számlát kell tudnod adni minden egyes eladott termékről.


Vállalkozóit ki kell váltani hozzá: ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod, akkor min. havi 50 ezer ft az adó - akkor is, ha még nincs sok rendelésed.


Webáruház indításához nagyon sok szabálynak kell megfelelni: ÁSZF, szállítási, fizetési feltételek feltüntetése, garancia, panaszkezelés, adatvédelmi tájékoztató, elállási jog tájékoztató, stb.


Beírod a keresőbe, hogy webáruház indítása és kb. megtudod, mik az alapok.

2018. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ha a facebook marketplace nevű helyre teszem fel az eladni kívánt terméket, akkor arról nem vagyok köteles számlát adni nem? Vagyis tudom elvárt lenne, de ha mások feltehetnek használt bútorokról illetve termékekről úgy hirdetést hogy vételnél nem ad számlát, akkor én is megtehetem nem? Vagyis nem szokott a nav ilyesmiért problémát csinálni. Legalábbis nem hallottam róla.

Ez kezdésnek nem tudom mennyire jó ötlet, de elég sokan vásárolnak ott.

2018. okt. 3. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a facebook marketplace-re rakod fel a termékeid még mindig üzletszerű a tevékenység.

Ha valaki elad egy használt tv-t, mert vettek egy újat az nem üzletszerű, hiszen egyszeri alkalom.

Ha van 5db széked de csak ennyi, mert szettet cseréltél akkor még ez sem üzletszerű.

De ha van 500 táska meg 200 póló, amit direkt azért vettél, hogy tovább értékesíts, szóval hasznod legyen rajta, az már üzletszerű tevékenység.



Magyarul ha valaki nem lesz megelégedve veled vagy szimplán rosszindulatú, rossz napja volt, vetélytárs, irigy ember, bármi lehet akkor simán feljelenthet.

Utána kapsz egy próbavásárlót és hirtelen repül is a büntetés és elindul a lavina... (akkor már 1000x fogod megbánni az egészet).

Természetesen nem akarok vészmadár lenni. Ez nem olyan gyakori, de volt már rá példa és senki sem fog biztosítékot adni számodra, hogy nem fogsz találkozni Mr/Mrs. Végletekig elmegyek"-kkel.

Mert ha igen, akkor tuti, hogy bukta...


A döntés a te kezedben van. Ha nem parázol rajta és vállalni tudod a következményeket a legrosszabb verzió esetén, akkor ne csináld szabályosan.

Azonban ha nem szeretnél álmatlan estéket vagy azon gondolkodni hogy az egyik furán kinéző/túl sokat kérdező vásárló csak egy átlagos vásárló vagy egy NAV-os, akkor meg szabályosan játszol.

2018. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Számlát minden gazdasági teljesítés után kell adni, tökmindegy, hova rakod fel a cuccaid. Egyébként figyelni a NAV az ilyesmit, nemrégiben egy rakat vaterást is megvágtak, volt, akit 150 ezerre. Webshopok közül februárig kb. 150-et, júliusig kb. 300-at büntettek, büntetés alsó határa 200 000 Ft. Kockáztathatsz ugyan, én biztos nem tenném.
2018. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. nem tervezek feketén vállalkozni cdak mindenre szeretnék valaszt kapni. Köszönöm mindenkinek igazán hasznos volt!!
2018. okt. 3. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Legutóbbi vállalkozástan órán tanultuk, h ha van egy üzleti ötlete vkinek, akkor amíg lehet, ne csináljon vállalkozást (kft-t, stb) hozzá. Az ottani példa az volt, h egy ideig egy ismerős cégén keresztül számláztak az eladások után stb., és amikor már stabil vevőkörük volt, akkor csinálták meg hozzá a vállalkozást.
2018. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az ottani példa az volt, h egy ideig egy ismerős cégén keresztül számláztak az eladások után stb., és amikor már stabil vevőkörük volt, akkor csinálták meg hozzá a vállalkozást."


És azt is megtanultátok hozzá, hogy ha az ismerős cégében nincs felvéve ez a tevékenység (webáruház, csomagküldő kereskedelem, stb), akkor ugyanúgy megbüntethetik érte?

2018. okt. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is hallottam, viszont az a helyzet ami a legutobbi válasz is volt.

Ezzel kapcsolatban annyi, hogy akkor annak a cégnek tartalmaznia kell ezt a tevékenységet ami elég ha nagyvonalakan kereskedelem, és akkor mindegy is hogy az a cég mivel kereskedik, vagy konkrétan meg kell fogalmazza azt a tevékenységet miszerint az konkrét ruházati kereskedés vagy valami ilyesmi.

Jól össze hordtam ezt a kérdést, elnézést kérek ezért. De remélem értitek mit akarok kérdezni. :D

2018. okt. 8. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!