Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás költségei (? )

FREWW kérdése:

Egyéni vállalkozás költségei (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középiskolásként sok ember bíztatásanak hatására szeretném kipróbálni magam az üzleti életben. 19 éves vagyok, kortársaimon felül értek a programozáshoz és szeretnék rendelés/foglalás alkalmazásokat kínálni szolgáltatásként éttermeknek/szálláshelységeknek egyaránt. A tervezett bevétel nem haladja meg a 6 milliót, így gondolom ennek fényében az alanyi adóme tességet élvezek Katásként, és ebből kifolyólag az áfát is el tudom kerülni. Mennyi lehet a várható havi összeg, amit ki kellene fizetnem? Ha jól gondolom, 25 ezer, mivel az iskolai tanulmányok megléte feljogosít a másodállásban történő vállalkozásra.

Szerintetek is így van?

Válaszaitokat köszönöm!


2018. okt. 25. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

tervezett bevétel nem haladja meg a 6 milliót, így gondolom ennek fényében az alanyi adóme tességet élvezek Katásként


Ha értesz az informatikához, biztos mondták már, nézd meg, honnan szerzel infót.

Ez a fenti orbitális tájékozatlanságról tanúskodik.

2018. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Talán bölcsebb lenne könyvelőhöz fordulnom akkor, én így lettem tájékoztatva - ezek szerint tévesen. Köszönöm válaszod!
2018. okt. 25. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen könyvelőt keress meg.

Van már kész, működő programod? Megmutattam már a célcsoportból valakinek? Mi volt a fogadtatás?

2018. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*megmutattad
2018. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha cégeknek értékesítesz, akkor rosszabbul járnál, ha ÁFA körön kívül kerülnél, mert úgy a visszaigénylési lehetőséged sem lesz meg.
2018. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen és igen, már lenne is vevő cég a programomra, amint már "elő van készítve minden", egyszerre indítanék élesben, csak ameddig az anyagiakkal nem vagyok tisztában, bődületes felelőtlenség lenne, ezért nem is rohantam bele. Technika van és biztos, azonban ezek a pénzügyi kérdések kérdőjelesek.
2018. okt. 25. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ügyes vagy, okosan haladsz. A könyvelőt azért is mindenéppen keresd meg, hogy elmondja, mennyi bevételből adózás után mennyi pénz marad. Nagyon sok elvonás van.
2018. okt. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!