Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan hirdessem magam hogy...

Daaito kérdése:

Hogyan hirdessem magam hogy videózok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


20 éves vagyok idén kezdtem el tanulni a filmes szakmában de kb már 3 éve foglalkozom videozással már voltam esküvőn videoklippeket forgattam promóciós videókat ez idő alatt. Mivel mint mindenkinek nekem is szükségem pénzre és szeretnék ebben a szakmában dolgozni. Teljes felszereléssel rendelkezem kamerák, drón, stabilizátor, vágóeszközök. De sajnos mivel csak az ismerősi körben terjed a hírem így nincs elég lehetőségem lépni. Mit tanácsokról?



2018. okt. 26. 19:34
 1/8 A kérdező kommentje:
*tanácsoltok? (Autokorrekt😒)
2018. okt. 26. 19:40
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Marketing...

Profi facebook oldal, profi instagram és youtube felület.

Egy saját weboldal sem hátrány, bár az nem kötelező.

Versenyképes árak, különböző felületek való hirdetések.

Emellett a szoksásos trükkök, amivel növelheted az elért emberek számát.

2018. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk végzettség nélkül nem vagy számlaképes, tehát adózni sem tudsz.
2018. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ki tudnám váltani az egyéni vállalkozóit és tudnèk számlázni filmgyártásra viszont amíg nincs elég munka addig csak veszteséges lenne.
2018. okt. 26. 20:05
 5/8 Bence87 ***** válasza:
76%

Először is le kéne írni, ki a célpiacod. Hol élnek, milyen életkorúak, mit keresnek, hol lehet őket elérni, milyen kulcsszavakat írnak be a Google-be stb.


Pl. esküvői videó, promóciós videó jó réspiac, ezekre van kereslet. A Google kulcsszótervező kiadja, adott kulcsszóra hányszor keresnek rá. Ezt nézd meg először.


Pl. ha esküvői videókat forgatsz, akkor regisztráld magad esküvői adatbázisokba. Van sok oldal, ami összefogja az esküvői szolgáltatókat, és sokan látogatják. Sok ingyenes is van köztük. Először az esküvő helyszínt szokták lefoglalni, mert azt a legnehezebb megtalálni, utána kezdik el keresni a videóst. Tehát regisztrálj esküvői helyszín adatbázisokba is, általában ezeken az oldalakon szokott lenni külön fotós/videós adatbázis is.


Saját honlapot mindenképp csinálj, nem drága. Ajánlom a WordPress-t.


Saját Youtube csatorna kötelező, töltsd fel oda a videóidat.


Facebook oldalad is legyen.


Google Adwords-szel is próbálkozhatsz, de fontos megtalálni a jó kulcsszavakat (amik tényleg hoznak megrendelőt), és a költségkeretre nagyon oda kell figyelni.


Névjegykártyákat is nyomtass, amin rajta van a honlapcímed (sajatdomain.hu), és elérhetőségek, és ezeket a névjegykártyákat osztogasd mindenkinek, mindig legyen nálad elég névjegykártya.


A saját honlapodon sorold fel az összes referenciádat, a videót is linkeld hozzá (amit Youtube-ra töltesz fel), minden munkád után frissítsd a referenciákat.


Szerintem ami még nagyon megy, az a webshopoknak termékvideók. A honlapodon idézhetsz tanulmányokat, amik erről szólnak. Általában ha egy webshopban egy terméknél van egy jó termékvideó, az nagyon megdobja az eladásokat. Valamint az interneten nagyon megy mostanában a videó, pár év múlva az internet forgalmának 80%-a videó tartalom lesz. Tanítsd a piacot, hogy miért fontos a videó.


Akár meg is kereshetsz webshopokat közvetlenül és felajánlhatsz nekik termékvideó készítést a legnépszerűbb termékeikhez.

2018. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bence87 ***** válasza:
63%

Próbálj partneri viszonyba kerülni webáruház készítő cégekkel, pl. a Shoprentert itthon sokan használják, van egy ilyen aloldaluk: www.shoprenter.hu/kedvezmenyek


Ide bekerülhetnél, hogy Shoprenter ügyfeleknek kedvezményesen készítesz termékvideókat. Még nincsen termékvideó készítő a partnereik között.

2018. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan köszönöm az eddigi tippeket jól esik látni, hogy tapasztaltabb emberek segítenek a tudásukkal.
2018. okt. 26. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,


mi ezt csináljuk. Nagyban függ két dologtól:


1. Milyen kapcsolatrendszered van.

2. Milyen cuccaid vannak.


Az első gondolom nyilvánvaló. A második az árat határozza meg.


Aztán azt is meg kell nézned, hogy mi éri meg, és mi nem. Írta itt Bence az esküvőt. Full tömve ez a piac, mindenki erre van ráállva, pedig....az esküvő napján jó 12-15 óra kvázi megállás nélküli munka, előbb tűző napon, majd részeg vendégek között, és utána még egy hétig rakod össze a filmet, amit 3x visszadobnak, hogy még ez kell, meg az kell.


Az egészért szeretnek adni egy 100-ast, ha egyáltalán kifizetik. Érdemes úgy csinálni az ajánlatot, hogy 60-70%-ot elkérj előre. Plusz probléma, hogy a részeg tömeg nehezen kezelhető, nekünk már kellett közelharcot folytatni, hogy a sokmilliós kamera ne a szökőkútban végezze.


A termékvideókban szerintem nincs fantázia, nagyon keveset akarnak fizetni érte, és unalmas, monoton munka.

2018. okt. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!