Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akinek van vagy volt saját...

Akinek van vagy volt saját vállalkozása, mit csinál, ha a megbízó többletmunkát kér, de fizetésnél meg kevesebbet fizet?

Figyelt kérdés

Azzal magyarázza,hogy Ő úgy emlékszik az is benne volt, de biztos vagyok benne,hogy nem. Papírt ne írunk mindenről, mert apró kis dolgokról van szó, de szerintem Ő tudta,hogy árt fog verni és mindenre megvan a válasza.

keletkezett sitt 30 m3 ,de Én csak 5m3 ig számoltam bele az árba az elszállítást ezt tudta, de fele annyit fizetett az elszállításra,mert szerinte a konténerre pakolás nem a szállítás része,hanem az eredeti fő árban van benne, ezért csak a konténer árát fizette, holott nekem állni kell a pakolást is.


2018. nov. 9. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

én ezekkel mindig úgy voltam h ezt még lenyelem, ebből is tanultam, legközelebb okosabb leszek. és tényleg sokat tanul az ember, és egyre okosabb, ez tény.

de az emberi pofátlanságnak, sunyiságnak nincs határa. mikor az illető egy bizonyos határt átlép (és ez nem (csak) pénz kérdése) akkor én meg felb . szom az agyam, onnantól úgy szivatom meg ahogy tudom. pl. a te esetedben elvinném a sittet, aztán másnap reggel odaönteném a kertjére.


plusz az ilyenekkel örökre megszakítom a kapcsolatot, és minden lehetséges fórumon szétkürtölöm h egy csaló, sunyi dög.

2018. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

"Azzal magyarázza,hogy Ő úgy emlékszik az is benne volt"

Rólam is elmondható volt ez, hogy órákat dolgoztam, tonnákat mozgattam meg közben és aztán a végén ki volt magyarázva, mint most nálad. Na azóta nálam MINDEN le van írva. És ha módosítani akar a kedves megrendelő, akkor az is le van írva árral együtt. És ami nincs leírva azt nem csinálom meg, mert arra nem szerződtünk. Ezek után a szívások után én mindent leírok és aláíratok a megrendelővel. Inkább 10 perc papírmunka, mint 5 tonna 2 órán át tartó pakolása ingyen. Mert ha a 10 percet kispórolom, bukhatom a 2 órát.

2018. nov. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindkét válasz nagyon jó!

Csak az a gond, hogy nálam nem megy a papírozás, mert sok a leírandó részlet és ez 2-3 óra .

Ráadásul az ügyfelek 80 %-a nem basz át és ott is írni kellene. Szóval 10 ügyfélből kb 2-3 ver át de ha mindet írom az kb 30 óra +.

Arra gondoltam inkább megemelem az árat, de azt a rendes ügyfelek is megszívják, meg kevés megrendelő lenne.

2018. nov. 10. 00:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha lusta vagy írásban szerződni, így jártál.
2018. nov. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig vagy papirozol, vagy lenyeled ezeket. Ha le kell nyelni, akkor sajnos ezt is bele kell kalkulálni az árba.
2018. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendes árajánlat/szerződés esetén nem ér ilyen probléma.

mindenre egységárat kell megadni, és beleírni, hogy a mennyiség függvényében a végső ár változhat az ajánlotthoz képest.


És akkor ha beleírtad, h konténer pakolás xxxxFt/m3 akkor a végén egyszerűen felszorzod a tényleges mennyiséggel.


Ez korrekt, senkinek semmi rossz szava nincs miatta.

2018. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!