Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyelveket hogyan taníthatok...

Nyelveket hogyan taníthatok diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Magyaron kívül három másik nyelven beszélek felsőfokon, magabiztosan. Szeretném tanítani. Van benne 10 év tapasztalatom, korrepetáltam már másokat, de most szeretném pénzért, hivatalosan csinálni, nem szívességből. Nem akarok nyelviskolát nyitni, kis 3-5 fős csoportokat viszont szívesen tanítanék.


Mi a hivatalos módja ennek?


Van egy vállalkozásom, de annak nem profilja a nyelvoktatás, mivel nincs hozzá diplomám.



2018. nov. 11. 14:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha nem nyelvtanfolyamnak hívom nyilván, hanem nyelvi klubnak mondjuk, akkor belefér a mns egyeb oktatás kategóriába? Nyíltan megmondom mindenkinek, hogy nem vagyok tanár, nem célom becsapni senkit.
2018. nov. 11. 14:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy egyéni vállalkozóként felvedd tevékenységként a nyelvi magánoktatást, csak középfokú nyelvvizsga kell, nem kell diploma.
2018. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg tanítok évtizedek óta működő nyelvsuliban is, és az első továbbképzésen kiderült, hogy alig néhányunknak van nyelvszakos diplomája, a legtöbben teljesen mást végeztek, csak magas szinten beszélik a nyelvet, és van gyakorlatuk. Szóval semmilyen hátránnyal nem indulsz.
2018. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem törvényellenes? Tudsz hivatalos hivatkozást erre?
2018. nov. 17. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtanár vagyok, és egyéni vállalkozó. Amikor kiváltottam tavaly a vállalkozóit, középfokú nyelvvizsgát kértek csak bemutatni, persze a diploma is tökéletes volt. De elég lett volna az is. A nyelvsulinál is számlaképes mindenki, másként nem dolgozhatsz ott.
2018. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De amúgy menj be kormányablakhoz, ott kérd az újabb tevékenység bejegyzését, és akkor helyben meg is mondják, milyen papír kell hozzá. Én eleve ott regisztráltattam a vállalkozást is, mert voltak tevékenységek, amiknél nem voltam biztos, hogy felvehetem-e. Azokat amúgy nem sikerült. A neten a képzettséghez kötött tevékenységek listájában sehol nem szerepelt pl. a tolmácsolás, a kormányablakban viszont valami 80-as évekbeli törvényre hivatkozva tolmácsigazolványt kérték. Szóval ott biztos választ kapsz a dilemmádra. De mondom, nem lesz gond, simán felveheted a nyelvoktatást.
2018. nov. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!