Bitcoinba befektetni?

Figyelt kérdés
A minap olvastam egy cikket a bitcoinrol es nagyon megtetszett az otlet. Elvileg ez az egyetlen dolog ami digitalis es nem masolhato, es nagyon alkalmas a penz kovetkezo generaciojanak. Szerintetek erdemes befektetni? Nem 1-2 eves tavon, de hosszu tavon lehet ez vilagpenz? Lehet hogy a mi gyermekeink a fizeteshez ezt fogjak felhasznalni es nem az elavult banki rendszert?

2018. nov. 14. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

"Elvileg ez az egyetlen dolog ami digitalis es nem masolhato, es nagyon alkalmas a penz kovetkezo generaciojanak"

Ez nem igaz. A bitcoinhoz hasonló digitális pénzeket kriptovalutának hívjuk és nagyon sok van belőlük. Tehát nem a bitcoin az egyetlen ilyen, konkrétan százával vannak ilyenek. A bitcoin több mint valószínű, hogy nagyon hosszú távon nem lesz mindennapos fizetőeszköz, mert olyan a kialakítása. Az elszámolás például messze nem azonnali.

Szóval valóban van perspektíva a digitális penzekben, de hogy a sok közül melyikbe érdemes befektetni, az inkább szerencsejáték. Már ha érdemes egyáltalán, a Morgan Stanley például 0$-ra becsülte fel 1 bitcoin értékét.

2018. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ami tömegessé válik (és a Bitcoin már ilyen), abba nem érdemes befektetni. De persze tévedhetek.
2018. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy kriptovaluta lenne a jövő pénze.

Egyrészt sokat fogyaszt; rengeteg áram megy el a bányászatra, emellett egyre több tárhelyet igényel a blockchain tárolása.

Másrészt visszakövethetetlen, lenyomozhatatlan - és ez pont elég indok ahhoz, hogy a pénzintézetek elutasítsák. Több országban már most kategorikusan kijelentették, hogy a kriptovaluták nem használhatók hivatalos fizetőeszközként.


Ettől még meg lehet fontolni a befektetést, mert ettől függetlenül lehet komoly nyereséget szakítani rajta.

2018. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bence87 ***** válasza:
38%

Bitcoinba nem lehet befektetni, amit te írsz, az spekuláció, nem ajánlott.


Részvénybe, ingatlanba, kötvénybe, saját vállalkozásba, vagy magadba lehet befektetni, ez igazi befektetés, nem spekuláció.

2018. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Időnként a teljes blokkláncot lemásolják és így keletkezik egy új pénz. Így jött létre a Bitcoinból a Bitcoin Cash ami a Bitcoin blokklánc másolata lett (egy kicsit módosítottak rajta) a benne tárolt összes adattal együtt. Pont mostanában a Bitcoin Cashnak is lesz egy újabb ilyen másolata. Tehát nem igaz hogy nem másolható.
2018. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom most szivjatok a fogatokat h nem vettetek...
2021. febr. 15. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Egy kicsit igen, hogy 2012-ben nem fektettem be, amikor még alig ismerte valaki. Mondjuk sok pénzen nem lett volna erre, így túl sokat még gondolatban sem buktam el.


De most, hogy apraja-nagyja a Bitcoinban (és társaiban) látja a meggazdagodás lehetőségét, az összeomlás első jele. Eszem ágában nem lenne ezért pénzt beletolni, legfeljebb játékpénzt, aminek az elvesztése egyáltalán nem fájna, mint kockázatos befektetésbe.

2021. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gondolom most szivjatok a fogatokat h nem vettetek..."

Ez tipikus beszervező frázis. Már a 90-es években is ezzel rántották be az embereket mindenféle tuti bizniszbe.

Nekem is voltak kriptopénzeim, de újabban már nem hoz annyit, mint régen. Eladogattam mindig, amikor jónak gondoltam az árfolyamot.

Most már kezdik elveszíteni a kriptopénzek a befektetési lehetőségek trónját. Ezután a mindenfélébe fektetnek korszak jön. Az emberek rájöttek, hogy otthonról a számítógép elől könnyen fektethetnek bármibe, cégekbe, fémekbe és bármelyik eszköz hozhat jó hasznot. Lásd a GameStop esetét, ami csak az első fecskék egyike volt. A lakossági amatőr tőzsdézők tömeges megjelenése minden tőzsdét fel fog forgatni. Most már az egész tőzsdét érdemes figyelni és diverzifikálni, egyszerre több fajta eszközbe tenni a pénzt.

2021. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!