Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyelvtanításra lehet valamilye...

Nyelvtanításra lehet valamilyen vállalkozást építeni?

Figyelt kérdés

Még a húszas éveim elején vagyok, szóval egyelőre csak érdeklődni szeretnék.

Az ismerőseim szerint "nyelvzseni" vagyok, ami valószínűleg nem igaz, de tény, hogy imádok nyelveket tanulni és tanítani. Magántanárként szoktam órákat adni és nagyon élvezem. Párszor láttam, hogy néhány hasonló beállítottságú ember saját honlapot (vagy legalább facebook oldalt) készített magának, és már kvázi vállalkozást próbál építeni a nyelvtanításra. Ehhez nekem is lenne kedvem, csak szeretném "profibb" módon csinálni. Erre milyen lehetőségeim lennének?


Előre is köszönöm, ha valaki segít! :)


2018. nov. 17. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha te akarsz tanítani nyelvet vállalkozóként, akkor az kevés ha jól beszélsz és szoktál magánórákat adni, kell a szakképesítés. Vagy te vezetnéd a vállalkozást képesítés/végzettség nélkül és aki tanítana annak kell lennie nyelvtanár végzettségének.

Ha képesítéshez kötött tevékenységgel akarsz vállalkozni, akkor a vállalkozás valamelyik tagjának vagy alkalmazottjának vagy egy harmadik személynek, aki megbízási jogviszonyban dolgozik a vállalkozásnak, rendelkeznie kell az adott képesítéssel.

2018. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanár vagyok, most már csak kizárólag skype-on tanítok. Nem csak Magyarországról vannak tanítványaim. Van saját weboldalam, általában azon keresztül találnak meg. De nagy a konkurencia, ezért valamit fel kell mutatnod, hogy téged válasszanak, főleg ha gyakori nyelveket beszélsz. Nekem van nyelvtanári diplomám, külföldi egyetemen is végeztem kurzusokat, 5 évig éltem anyanyelvi területen, tanítottam gimnáziumban, nyelviskolában, cégeknél szakmai nyelvet. Szóval ha te odaírod, hogy Péter vagyok, jól beszélek angolul, akkor az lehet, hogy nem elég.
2018. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!