Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek, fiatalon,16...

Szerintetek, fiatalon,16 évesen, bele kezdjünk egy barátommal ruhák vételébe és eladásába, és ha igen, hogyan, miképpen, zsebpénzt akarunk nyerni, de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
16 évesek vagyunk, lenne közel 100ezer forint alap tőkénk, márkás ruhákat vennénk amiket először iskolában baráti körben árulnánk. Nincsen lehetőségem hétvégén dolgozni sajnos az iskolám miatt így sehonnan máshonnan nem tudok pénzt szerezni. Felnőttek válaszát várnám eslő sorban , és egy kis segítséget építő kritikát.

2018. nov. 18. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

"fiatalon,16 évesen"


A tervedet felejtsd el. Már eleve az egészet az kizárja, hogy nem vagy nagykorú.

Korlátozottan cselekvőképesnek minősülsz jogilag, ami annyit jelent, hogy bármilyen megtett jognyilatkozatod ugyan létrejön, de nem érvényes. A függő helyzet a törvényes képviselő nyilatkozatával válik egyértelművé. Előzetes beleegyezés vagy utólagos jóváhagyás esetén a jognyilatkozat érvényessé válik, ezek hiányában az érvénytelenség jogkövetkezményeit kell alkalmazni.


Magyarul: Önállóan nem szerződhetsz, nem köthetsz megállapodásokat.

Gazdasági tevékenységet meg főleg nem végezhetsz, hiszen nem tudsz felelősséget vállalni érte a nagykorúságodig. Onnantól kezdve vagy "büntethető", felelősségre vonható csak.


"Feketén" pedig eszedbe ne jusson belekezdeni még akkor sem, ha úgy gondolod nagykorúságod elérésééig bajod nem eshet. Mert eshet...

2018. nov. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ruhát (vagy bármi mást) venni és továbbértékesíteni csak vállalkozóként lehet hivatalosan. 16 évesen pedig nem lehettek vállalkozók. Innentől kezdve pedig csak feketén lehetne ezt csinálni.

(ha pár darabot így eladtok, a kutya nem fog belekötni, mondjátok azt, hogy karácsonyra kaptátok ajándékba és nem jó a méret, de rendszeresen nem jó ötlet)

2018. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a jogi részét hagyjuk most, tény, hogy van az is, de foglalkozzunk most az üzleti részével.


Oké! Veszel 100 e forint értékben ruhát: nagyon be kell osztani, hogy mit veszel meg és mit nem, mert ha csak 1 ruhát is nem tudsz eladni (mérete, színe, stílusa miatt) máris veszteséges leszel.


Másik fontos kérdés:

- miért vegyenek pont tőled? Miért jobb neki, hogy nem a boltban veszi. Az oké, hogy ott vagy helyben, de nincs akkora kínálat, drágábban kell adnod, hogy megérje neked és garanciát sem fogsz tudni biztosítani.


Ui: én a suliban érettségi előtt kidolgozott tételeket árultam a többieknek és nagyon ment az üzlet.

2018. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
No hát, nem legális az, hogy nekem "vannak" ruháim és srácok aztmondják megveszik tőlünk? Ha nem is 100ezret de pl 40 ezerert veszek polokat outletekben, olcsóbban márkásat, akkor ők ezt nem vehetik meg tolem 20százalék felárral az akcióshoz kepest? Jogilag ebbe valaki beleköthet , vagy miért nem tehetem? Persze amikor a korosztályom drogban utazik azokba senki se köt bele amikor az egesz varos tudja.
2018. nov. 18. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Beleköthet-e? Igen, mert nem legális.

Bele fog? Nem valószínű, mert ha csak barátoknak adod, nem fogják megtudni.


De a kérdés továbbra is adott: miért venmék meg tőled +20%-ért?

2018. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
65%

Kedves kérdező!

Nekem tetszik, hogy megpróbáltok kitalálni valamit, amivel egy kis plusz pénzt tudtok keresni.


Először is, az előző válaszolókhoz hasonlóan én is azt tudom mondani, hogy ez nem ilyen egyszerű, "üzletszerűen" nem tudsz 16 évesen kereskedni. Ha tegyük fel, mégis ezt csinálnátok, akkor sem hiszem, hogy túl nagy forgalmatok lenne - hiszen bárki tud márkás ruhát venni, aki akar és van pénze. Miért pont tőletek vennék, drágábban? Kereslet-kínálat. Hiába vásárolsz egy összegért cuccot, ha aztán senkinek se kell, jó esetben áron alul tudnál megszabadulni tőle. Ha árulni szeretnél valamit, szerintem előbb próbáld meg kitalálni, hogy lenne-e rá vevő (kereslet), és csak aztán kezdj el árulni.


Persze ez nem azt jelenti, hogy diákmunka és szülők nélkül nem juthatsz zsebpénzhez. 100 ezer forint szerintem már egész jó kis tőke, biztos ki lehet találni valamit.


Én elég jó voltam angolból mindig is, ezért 16-17 évesen elkezdtem online fordítani dokumentumokat, cikkeket, stb. és körülbelül $350-t kerestem vele úgy, hogy nem vállaltam el mindent. Nem adóztam utána, de senkit sem érdekelt ilyen összegnél, amit egyébként nem is a rendes bankszámlámra lett kifizetve. Na, szerintem hasonló dolgokban gondolkodjatok. Ha nincs jelenleg semmilyen olyan képességed, amit értékesíteni tudnál vagy túl sok a versenytárs (fordítókból is marha sok van) akkor én a helyedben annak a pénznek egy részét arra költeném, hogy képezzem magamat, csak előtte megpróbálnám kitalálni, hogy lenne-e kereslet arra a képességre, amit kínálnék. Rengeteg lehetőség van neten, freelancer oldalak meg olyanok, ahol mindenféle dolgot tudsz tanulni viszonylag olcsón (most nem nevezek meg egyet sem, könnyű megtalálni).

Angol nyelvtudás erősen ajánlott.


Sokan azt is csinálják, hogy vesznek egy webshopból valamit és eladják máshol - forintokért lehet egy csomó szart rendelni, aztán továbbadni mondjuk egy magyar oldalon. Mondjuk ez szinte ugyanaz, mint a ruhás ötleted, ha üzletszerűen csinálod, adózni is kéne utána - de ha nem túl feltűnően csinálod (stockphoto-t rakod be a hirdetésedben képnek, láttam már ilyet), akkor elég kicsi az esélye, hogy "lebuksz". Ha ez nem zavar, akkor ez is egy ötlet, de valószínűleg nem a legjobb.

Ennek a továbbfejlesztett változata a dropshipping - olvas utána, hogy ez micsoda, annyi pénzből, mint ami nektek van, könnyedén lehet egy webshopot indítani. Habár ez se "könnyű pénz gyorsan", mert finoman szólva rohadt sokan utaznak ebben.


Nem tudom, ez segített-e neked, vagy sem. Annyit tudok még tanácsolni, hogy olvass, gondolkozz, ötletelj, ha nem is azonnal, az évek múlásával biztos lesz egy sikeres ötleted, ha nem adod fel. Ajánlom a minner.hu oldalt is, meg ha van időd, a "Gazdag papa, Szegény papa" könyvet, nekem megváltoztatta a gondolkodásmódomat sok mindenben.

2018. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6. Köszönöm, elgondolkodtató a válaszod, gimnáziumba járok, eleg jók a tanulmányaim, gondolkoztam többször , hogy kortársaimnak "különórát tartok" nem penzert, először egy tábla csokiért stb. Erre is lenne igény, és Kedves 5. Válaszoló, ahol élek, ez olyan környék, hogy az összes fiatal körében most az a Menő, hogy a márka legyen rajtuk. Mindenhol ez folyik a csapbol,ahol élek. Lenne rá potenciális vevőnk, sok. Tényleg. De nem tudom, mással is lehetne e csinálni, azon gondolkoztam még , hogy Aliexpressről stb helyekről ilyen pár-száz forintokért kütyüket rendelek amiket simán tovább adhatok , de nem tudom megeri e úgy, hogy ott a kockázat hogy rám marad, ugyan ez a kockázat ruháva, itt, nincs meg szerintem. Megegyszer kedves 6., Sajnos kollegista vagyok es semmi keppen nem tudnam a nyelvi tudasom kamatoztatni pedig olasz és angol is van.
2018. nov. 18. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Itt is az lenne, megrendelnétek az utángyártott mocskokat, és azt árulnátok eredeti áron.
2018. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#6 vagyok

Amúgy nem értem, miért lettem lepontozva, én csak leírtam a saját meglátásaimat, egy szóval sem mondtam, hogy ezek a világ legtutibb tippjei.

2018. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!