Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez az ötlet működhet Antminer...

Ez az ötlet működhet Antminer S9-ekkel? (Bitcoin bányászat)

Figyelt kérdés
Az lenne az elképzelésem, hogy beruházok egy Antminer S9 típusú bányászgépre. A gép kb 9 hónap alatt visszahozná az árát, akkor vennék mégegyet utánna már csak 4,75 hónap lenne. Vennék mégegy gépet utánna a bányászatból befolyó pénzekből még további gépeket és létrehoznék egy bányászüzemet. Az áramot kedvezményesen tudom használni, így az áramköltség körülbeül a fele annak, ami eredetileg lenne. Szerintetek ez az ötlet működhet, vagy van valami buktatója? Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

2018. nov. 20. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jah, van buktatója. már körülbelül másfél éve nem érdemes bitcoin-t bányászni, mert veszteséges lenne :D csak egy kicsit késtél el...
2018. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Én ugyan azt látom ebben a kriptomarhaságban, mint a piramisjátékokban. Néhányan elkezdik, ők még meg is gazdagszanak belőle, majd minden félkegyelmű be akar lépni, merthát látták, hogy meg lehet belőle gazdagodni, aztán csodálkoznak, hogy munka és hozzáadott érték nélkül csődbe mennek.

Pénzt, hardvert, energiát fektetsz egy nem létező dologba (tudom, tudom, az igazi pénz sem létezik), valami olyasmibe, amit BÁRKI, de tényleg bárki meg tudna tenni mindenféle tudás nélkül, és várod majd a csodát. Vagy szerinted ezt te találtad ki? Más erre nem jön rá, vagy mi?


Hát szóval maradjunk annyiban, hogy szkeptikus vagyok... Nem kétlem, hogy jó biznisz sokaknak a kriptopénz, de biztos, hogy nem a "végfelhasználóknak".

2018. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy nem kezdtem el, hogy az áramért nem kellett volna fizetnem. Ahogy számolgattam nem éri meg.
2018. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg bukó, ugyanis:

-itthoni viszonylatban az Antminer S9 már veszteséges, több áramot fogyaszt, mint amennyit bányászik. Ha tényleg valahogy (nem kérdezem hogyan) féláron kapod az áramot, akkor is inkább 3,5 év lenne a megtérülési idő

lásd: [link]

de a lentebb kifejtett ok miatt az sem fog működni


De tegyük fel, hogy az új S15-ös modellt veszed meg (vagy bármi más olyan bányászgépet, ami még nyereséges)

Lásd: [link]


Azonban valószínűleg hosszú távon akkor is bukó:

-minél többen (vagyis minél több hashrátával) bányásszák az adott coin-t, annál kevesebb egységnyi kibányászott coin jut egységnyi hashrátára (mivel a block reward azonos, akármennyien is bányásznak az adott időben). Mivel egyre többen bányásznak, ezért a bevétel folyamatosan csökkenni fog.

Lásd közlegelők tragédiája:

[link]


Csak úgy tudod egyáltalán minimálisan tartani a lépést, ha folyamatosan a profit jelentős részéből új gépeket veszel . Aztán eljutsz arra pontra, hogy már ezekkel a gépekkel sem éri meg. Mivel már veszteségesek, el sem tudod őket adni, max jó lesz fűtésnek meg ventilátornak.

Az persze lehetséges, hogy az egész végén egy kis szerény profittal jössz ki belőle, de aztán rájössz majd, hogy a pénzt valami sokkal jobb befektetésbe, vállalkozásba is tehetted volna.

Aki igazán jól jár az egész üzleten, az a bányagép gyártója.


(Az egész üzleti modell már ott bűzlik, hogy mire a megrendelt bányagép megérkezik (mert gyakran kb 2-3 hónap határidővel szállítják), addigra már jelentősen leesik a profitlabilitása. Egypáran persze nagyon jól járnak, akiknek sikerül egy új gép első szériájából rendelni (akik legkorábban "teszik ki a tehenet a közlegelőre"), de a többiek már nem annyira.)

2018. nov. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden befektetésnek van kockázata. A tiednek az a legnagyobb, hogy nem tudhatod, hogy a kibányászott Bitcoinjaid mennyit fognak érni egy-két vagy több év múlva. Lehet, hogy 500 dollárt, lehet, hogy 5000-et, lehet, hogy 50 000-et.

Ha az optimista szcenárió jön be, akkor nyereséges leszel. Még ha nem is most, hanem csak évek múlva. Ha a pesszimista, akkor csak a pénzt égeted feleslegesen.

Végül is azt kell mérlegelned, hogy mekkora kockázatot vagy hajlandó (és képes!) vállalni egy későbbi, bizonytalan, de akkor talán busás haszon reményében.

2018. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban sikerül féláron beszerezni az áramot, abban az esetben amíg télen a bitcoin bányászattal fűtöd a lakást, nincs semmi probléma. Nade jön a nyár...
2018. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt 2 ezer dollárt esett a BTC, szerintem számold újra.
2018. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel a 2017. szeptemberi árakra esett vissza a Bitcoin, érdemes alaposan újratervezni. A #6-os válaszoló fűtésre vonatkozó ötlete frappáns.
2018. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!