Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piacon mikor a termék eredetét...

Piacon mikor a termék eredetét nézik, akkor a számlatömb alapján nézik, vagy csak azt amit kipakoltam és épp eladok?

Figyelt kérdés

Katás vagyok.


Vettem 12 fúrógépet...

Vettem egyet, ezt én használom.

Nagyon bejött, ezért vettem még egyet eladásra.

Külföldről rendeltem, de minden ok. Kaptam számlát.. stb.

Azonnal el is adtam.

Rendeltem utána 10 db-ot, de most egyiknek sem találom a számláját.

Mivel bezárt a bolt így már nem tudok mit tenni.


Az lenne a kérdésem, hogy ha azt az egy számlát viszem a piacra és mindig csak egy gép van nálam amit árulok akkor nem lehet baj?

Vagy szokták kérni a számlatömböt és akkor látják, hogy pl: 1 hónapja ugyan ilyen gépet adtam el és csak egy terméknek tudom igazolni az eredetét?

Hogy van ez?


2018. nov. 28. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A termékről kell legyen nyomonkövethető beszerzésről szóló bizonylat ( számla, vételi jegy stb.)
2018. nov. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
külföldről vetted és vámkezelted ugye, mint vállalkozó? mert ha mint magánszemély akkor ebből bírság lesz ha kiderül... És ráadásul a számláid sincsenek meg.... Ott lehet hogy egyel megúszod de egy későbbi ellenőrzés során érdekes lesz, hogy van 10 eladva egy beszerezve..... És élek a gyanúperrel hogy vámkezelést kikerülve szerezted be, ha meg véletlen vámkezelték, akkor magánszemélyként tetted azt...
2018. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Katásnak nincs és nem is kell vámkezelés.

Úgy rendel mint egy átlag ember.


A kérdés: Belenézhet az egész számlatömbbe vagy nem?

(Alap ellenőrzésnél bele szoktak nézni?)

2018. nov. 30. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!