Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATÁval olyan tevékenységi...

KATÁval olyan tevékenységi körben dolgoznék, amihez nincs meg a kötelező szakképesítésem. Veszélyes belevágni másik, de hasonló teáor alatt?

Figyelt kérdés
Van egy diplomám, viszont szakképesítésem nincs pontosan arra a területre amin dolgozni akarok. A kérdés, hogy ha kicsit más területre veszek fel teáort és aszerint számlázok lehet e belőle nagy baj hosszútávon? Biztos nem ritka probléma, mik az általános megoldások?

2018. nov. 30. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre így nehéz válaszolni, mert nem tudjuk a pontos paramétereket, de annyit tudok mondani, hogy a vállalkozói kiváltása után az önkormányzat meg szokta keresni a vállalkozót, hogy a vállalkozáshoz szükséges képzettséget mutassa be.

Elképzelhető, hogy "elfér" a tevékenységed, de az is, hogy nem - mint írtam, mivel pontosat nem tudunk, így nem lehet megválaszolni.

2018. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fordításról van szó
2018. nov. 30. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell vegzettseg.
2018. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Külön van szakfordítás és műfordítás. A műfordításhoz nem kell, a szakmai szövegek fordításához viszont igen. Arra gondoltam, hogy vagy megkeverni a kettőt, vagy valami általános irodai munka címszó alatt lehetne-e...
2018. nov. 30. 16:10
 5/7 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne...

Én is egyéni vállalkozó szeretnék lenni, egy LPG masszázs szalonban. Viszont csak betanították a masszázst. Papírom nincs.

Úgy nem lehetek egyéni vállalkozó?

2018. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is van hasonló problémám. Grafikus okj-m és diplomám van és a grafikai munkákhoz nem kérnek semmilyen szakképesítést, viszont ha nyomdai előkészítést szeretnék csinálni, ahhoz már kérnek valami könnyűipari végzettséget, ami meg nekem nincs, hiába szigorlatoztam nyomdai ismeretekből az egyetemen.
2019. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, ne haragudj, de azért egy masszázzsal kárt is tudsz okozni az embereknek, ha nem jól csinálod - szóval nem igazán hiszem, hogy szerencsés lenne végzettség nélkül csinálni.
2019. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!