Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Garázs vásárhoz milyen engedél...

Garázs vásárhoz milyen engedélyek kellenek?

Figyelt kérdés
Ha bérlek hozzá egy üzletet és nagyon-nagyon sok a cuccom? Megéri? (Budapesten)
2018. dec. 1. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Számlát kell tudnod adni!


1. lépés a NAV.


Egyszerűbb és olcsóbb a Fosbúk adok-veszek csoport!

2018. dec. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Amit te akarsz, az nem garázsvásár. Amiről az első válaszoló beszél, az sem garázsvásár...

A garázsvásár lényege, hogy azt nem bérelt helyen csinálod, nem üzletszerűen, nem új dolgokat adsz el. Tehát a garázsvásár ismérvei: otthon csinálod, nem rendszeresen, és csak a saját használt dolgaidat árusítod. Ha ezeket betartod, akkor nem kell sem engedély sem számlaadás, sem semmi.

Ha viszont bérelni akarsz helyet és huzamosabb ideig árusítani, az már nem garázsvásár, hanem használtcikk-kereskedés, amire ugyanolyan szabályok vannak, mint a többi vállalkozásra.

2018. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Garázs vásárhoz milyen engedélyek kellenek?

Ha bérlek hozzá egy üzletet..."


Ha bérelsz egy üzletet, akkor az már nem garázsvásár, hanem kereskedelmi tevékenység, ami adóköteles, valamint nyugta/számlaadásra vagy kötelezett.

Garázsvásárt saját telkeden tarthatsz, saját megúnt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat adhatod el évi 600 ezer ft-ig adómentesen.

Vagy tedd fel a Vaterára, Jófogásra, Gardróbcsere, stb oldalakra.

2018. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz!
2018. dec. 2. 18:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy akkor kell számla tényleg? Nyugta?
2018. dec. 2. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor akkor?

Mint írtam, ha bérelsz egy üzletet, akkor az már kereskedelmi tevékenység, ehhez ki kell váltani a vállalkozóit, aminél, ha nincs főfoglalkozásod, akkor havi min. 50 ezer ft az adója.

És igen, így nyugta, illetve számlaköteles, pénztárgép NAV-hoz bekötve, stb.

2018. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem rólam van szó, azért nem is tudtam mi a folyamata, de így tippeltem én is!
2018. dec. 2. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!