Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bejegyzett ev. Vagyok. Egy...

Bejegyzett ev. Vagyok. Egy egyszerű weboldalt üzemeltetek. Mit csináljak a GDPR rendelettel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként üzemeltetek egy olyan webshopot amin termékeket és szolgáltatásokat kínálok. A vásárlásra úgy van lehetőség, hogy a kívánt termékre/szolgáltatásra való kattintás után átírányításra kerül a felhasználó egy adatlapra amelynek a kitöltése után (név,lakcím,telefonszám,e-mail cím) azok elküldésre kerülnek hozzám e-mailbe. Ezen kívül nem tárolok a felhasználóról egyéb adatot.


Kérdésem az, hogy mivel kezdő vállalkozóként éppen csak, hogy megfizettem a programozót a weboldalért, de a GDPR megfelelésnek még semmit se tettem, és a programozó sem. Elvileg a jog kiszámítható én még se tudom, hogy mi tévő legyek. Kihez tudnák fordulni, hogy a GDPRnak eleget tegyen az oldal és legális legyen? Mert addig nem üzemeltetem tovább amíg nem lesz az. Mondtak olyat is, hogy árat se jeleníthetek meg az oldalon de hát pedig adózok belőle, mivel be vagyok jelentve. Ez igaz? Utolsó kérdésem, hogy a programozó kijelentette, hogy ö nem vállal felelősséget azért ha az oldal nem biztonságos, és azért se, hogy az oldal nem felel meg a GDPR és egyéb sütis meg hasonló követelménynek. Én ez anó szóban el is fogadtam. Ha ezek után megbírságolnak csak az enyém a felelősség, vagy a programozóé is mert nem tette biztonságossá azt?


További milyen összegű büntetésre számíthat az akinek az oldalán bármi hasonló jellegű hiányosságot találnak?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 2. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Hajrá.

Ami meg szóban hangzik el, pont jól tudod te is, hogy az nem létezik.

2018. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Ha jól értem akkor ha lenne bármi akkor öt is felelőségre vonják? Mert nekem azt monták, hogy csak én felelek érte mivel az én nevemen van a domain és az oldal is az én tulajdonom. A programozó csak létrehozta az oldal-t de az ilyen adatvédelmi dolgokért én felelek és nekem kell utánajárni mert ö nem jogász.

2018. dec. 2. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!