Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Játékterem-üzemeltetés mennyir...

Utasinformátor kérdése:

Játékterem-üzemeltetés mennyire jövedelmező (Budapesten)?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak egy szolid, kb. 1 tucat géppel induló játékteremben gondokodom, nem lenne kocsma, csak gépek, talán csocsó is lesz. Indulótőkét banktól szeretném kölcsönözni, mert sajnos nincsen. Lehet e számítani védelmipénz-szedőkre? Ha igen kb mikor jelennek meg a megnyitás után és mennyit kell nekik jattolni. Kinek mi a tapasztalata?
2010. jún. 27. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz döntés előtt állsz ! Csak akkor éri meg ha az alvilághoz tartozol, különben lenyúlnak, adod szép szóval, vagy viszik veled együtt. Tapasztalat! A bank meg nem ad ilyenre kölcsön, ne is álmodozz ! Ha saját tőkéd lenne is messze kerüld el az éjszakai dolgokat, pláne városokban! Aztán meg te tudod ! Mindenki elronthatja az életét, csak nehéz helyre hozni.
2010. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A terület fel van osztva, az első hónapban eltörik a kezed-lábad.

És rengeteg pénz kell ehhez, ha esetleg bele is vágnál.

2010. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, én mondjuk tudok egy lehetőséget, ahol garantáltan NEM töri el senki a kezed-lábad, nem kell hozzá (olyan) sok pénz, és még csak helyiséget se kell venned/bérelned, se biztonsági őröket fogadnod, mégis lehet játéktermed, amiből valódi hasznod lehet... A játéktermedet se tudja összetörni senki.


Na, ez aztán úgy hangzik, mint a színtiszta kamu átverés, nemde? Hát pedig nem az... :) csak az a titka, hogy nem a való világban kell csinálnod, hanem egy virtuális világban, aztán törjék el ott a kezedet, ha tudják :P Ott se kell lenned egész nap, elég néha a netről ránézni.


Én speciel tudok egy ilyen helyet, ahol többtízezer ember mászkál, köztük kőgazdag amcsik, akik számolatlanul dobálják ezekbe a virtuális nyerőgépekbe a zsetonokat... van úgy, hogy nyernek, de hát ugye úgy vannak ezek a sz.arok kitalálva, hogy többször vesztenek rajta, mint nyernek.


A kockázata egy ilyennek az, hogy mivel a világ nagy, és a játékosok a jól ismert (meg pláne a kedvezményeket nyújtó) helyeket favorizálják (sok ilyen hely van), ha nem elég jó a reklámod, akkor buksz rajta... hiszen ha azt se tudják, hogy neked van játéktermed, akkor 0 forgalmad lesz (bár reklámozásra is tudok egy-két tippet), viszont ennek is van havi fenntartási költsége, bár bizton állíthatom, hogy a töredéke annak, amibe egy ilyesmi a való életben kerülne. Sőt, ha ez nem is jön be, számos más lehetőség van ott, amivel pénzt lehet keresni.


Valszleg én is megpróbálkoznék egy ilyennel, de hát ott vannak a fenti okok, és munkanélküliként én nem engedhetem meg magamnak, hogy akár pártíz, vagy -százezer forintot bukjak vele, ha nem jön be. Viszont gondolom, aki komolyan gondolkozott már ilyesmiről a való életben, annak ez egy nevetséges összeg. El lehet kezdeni ezt akár párezer forintos kiadással is, bérelt helyen, egy géppel, aztán ahogy megy a bolt, úgy bővíteni.


Én viszont a következőt tudom ajánlani: aki ki szeretné ezt próbálni, az szól itt, meg ad egy emailcímet ahova írhatok (vagy enged privit), aztán én adok majd neki mondjuk egy paypal címet ahova utalhat. Mondjuk egy 50 dolcsi/10000 forint korüli összeget (mert nekem az is pénz), aztán ha megjött, akkor egy másik emailben leírom neki pontosan hogy mi ez, hogy kezdheti el, adok tippeket, küldök képeket/videót hasonló játéktermekről ott, hogy hogy néznek ki, és a többi. Aztán hogy belekezd-e, az már az ő dolga :) NEM húzom le, mint számos kedves cég teszi mostanában, biztos lehet abban, hogy ha megkapom a lóvét, már küldöm is neki az infót. Ha mégse tenném, itt szólhat a többieknek, hogy egy mocskosszemét csaló vagyok (de persze ha alaptalanul tenné, számíthat arra, hogy én is csinálok screenshotot az elküldött levelek mappámból, és itt közzéteszem azt válaszképpen, persze a lényegi infókat elhomályosítva :P ) Persze pozitív visszajelzés is jöhet, ha bejött a dolog, csak arra kérem akkor már, hogy a megszerzett infók közzétételével a további bizniszemet ne rontsa :)


Szerintem ennyit megér egy ilyesmi olyannak, aki komolyan foglalkozik/foglalkozott már hasonlóval. Vagy tervezi. Ha más nem, legalább kipróbálhatja kicsiben.

Mégegyszer: itt elképzelhetetlen az, hogy megverjenek, lenyúljanak, az egyetlen kockázat az, hogy ha nincs forgalma a bizniszednek. De akkor is bármikor pár klikkeléssel ki lehet szállni, nem kell vevőt keresni az üzlethelyiségedre, nem kell végkielégítést fizetni az alkalmazottaidnak, nem kell felszámolnod a cégedet a bíróságon, mivel nem is kell hozzá ilyesmi...

2010. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát tippekt én küldenék neked még 5000-ért is...
2010. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert az annyival kevesebb, mint 10ezer? :) Ezt úgy mondod, mintha te 10 forintért küldenél.

Amúgy nem szoktam pénzért tanácsot adni ezen az oldalon (ha a szakmámba vág valami kérdés, írok választ ingyen is, csak úgy agytornának hogy képben tartsam magam), de hát ha egyszer valaki itt arról gondolkodik, hogy súlyos milliókért belevág egy ilyenbe, ráadásul kölcsönre, én meg pont infóval bírok egy ilyen helyről, ahol ez sokkal olcsóbban megúszható... akkor mért ne legyen már valami hasznom nekem is belőle? :P Ráadásul nagyjából leírtam milyen jellegű dolog, ez alapján eldöntheti mindenki, hogy érdekli-e.

De hát én nem ebből élek, akkor sincs semmi, ha nem jelentkezik rá senki, viszont engem se hajt a tatár, hogy ezt csak úgy ingyen propagáljam :P Kitudja, egyszer ha nem leszek ilyen szar helyzetbe, belevágok én magam.

2010. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!