Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gumiszerelo muhely nyitasa...

Gumiszerelo muhely nyitasa hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni egy teherautot,es abba beletenni a gumiszereleshez szukseges gepeket centirozo,gumiszerelo stb.. es mobil gumis lennek,ehez eleg kivaltani a vallalkozoit? Mivel nekem nincs szakmam nem tudom hogy ez szakma,vagy kepesiteshez kotott dolog lenne

Ebben tudna valaki bovebb felvilagositast adni?

Koszonom



2018. dec. 12. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos kell hozzá egy OKJ.

[link]

2018. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miert vagy benne biztos? Idelinkelsz valamit,az meg nem tamasztja ala azt hogy kell hozza kepesites
2018. dec. 12. 12:32
 3/5 anonim válasza:
szerintem is kell hozzá képesítés. laikus nem tud kereket centírozni és nem is akarnék olyan kocsival közlekedni amin valami kontár cserélt kereket. ráadásul felelősséget is megállapítják ha mondjuk miattad esik le a kereke az autósnak akinek te cserélted.
2018. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy vállalkozz, szakirányú képzettség kell, vagy képzett alkalmazott. Ugye nem gondolod, hogy bárki bármit csinálhat képesítés nélkül? Nem valamit linkeltem, hanem az ehhez szükséges alapot. Enélkül el se kezdj gondolkozni ezen.
2018. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezekhez a dolgokhoz kell képesítés, és nagyon betanított dolgozót sem alkalmazhat olyan ember akinek van róla szakmája és több éves tapasztalata, és szintén olyan ebere akinek van erről végzettsége és tapasztalata. Itt a probléma az hogy felelősségteljes munka. Felteszel egy kereket egy autóra amit te centiroztál, esetleg javítottál, te raktad felnire stb... Az rendben van, csak ha esetleg probléma van a kerékkel akár lerepül az autóról, akár durr defektet kap mert épp nem szakszerűen lett javítva például és baleset lesz belőle, akkor nyilván kifog derülni a sofőr részéről hogy azt te raktad fel, és a rendőrök kifognak hallgatni erről, és bizony nézni fogják hogy milyen engedélyeid vannak, milyen végzettséged stb... ha minden rendben is lenne akkor is megjárod ha hibáztál, mert mindenki hibázik valamiben, de ha még papírjaid sincsenek akkor bizony még jobban meghurcolnak.

Meg egy vállalkozás kiváltásához pontos megnevezést kell adni hogy mivel szeretnél foglalkozni, mert ezeket gyakran ellenőrzik véletlenszerűen, és ha nem úgy működnek a dolgok amiről szól az engedélyed már simán büntetnek érte.


Ezek nagyon nem egyszerű dolgok.

Az elképzelésed jó, és nekem személy szerint tetszik az ötleted, meg ezzel jól is kereshetnél ha például házhoz mész, vagy kihívnak az út szélére mert valaki defektet kapott és a pótkereke sem alkalmas a közlekedésre akkor ez egy nagyon jó dolog a részedről.

Csak ehhez végzettség kell amivel igazolod te azt hogy tudod csinálni, hogy megtanultad minden részét a szakmának és a szabályokat is rendeltetésszerűen tudod alkalmazni. Sajnos ez ilyen. Ma már nagyon sok vállalkozáshoz kell valamilyen szakképesítés. Ha büfé kocsit nyitnál és árulnál benne ételeket, ahhoz is kell végzettség.

Viszont ha ezt tényleg nem akarod akkor van egy olyan megoldás hogy ha veszel fel egy alkalmazottat aki rendelkezik ilyen végzettséggel akkor is üzemeltetheted a vállalkozást. Viszont ha ő felmond, vagy elküldöd valamiért akkor addig fel kell függesztened a tevékenységet ameddig nem lesz más helyette.

Ez egy pocsék dolog, de ilyen jogszabályok vannak.


Nyugodtan nézzél utána ha nem akarsz koppanni amikor mész a NAV-hoz elintézni a papírokat, meg az engedélyeket, mert ott már a nyomtatványon amit ki kell töltened ott lesz hogy csatold a bizonyítványod másolatát. Már kész nem tudsz tovább haladni vele.


Nyugodtan járj utána, akár a munkaügyi központba is mehetsz díjmentes tanácsadásra, és szoktak indítani különböző végzettségeket amit akkor is vállalhatsz ha mellette van főállásod. Ezek általában pár hónapos gyorstalpalók szoktak lenni.


De amennyire tudom, bár ebbe nem vagyok biztos, de utána nézhetsz hogy ha te dolgoztál gumiszerelőként pár évet, de egyet minimum akkor nyilván van tudás a fejedben szakmailag és akkor elég ha elmész egy vizsgára, ahol ezt letudod. De ennek járj utána mert nem biztos hogy így van, csak egy ismerősöm járt hasonlóan hogy betanították egy cégnél, és úgy iskolázták be hogy legyen róla papírja hogy 1 napot rászántak arra hogy a lényeget átbeszéljék, kapott egy könyvet hogy olvassa végig a vizsgáig, és ennyi.

2018. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!