Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként foglalkozhatok weboldal készítéssel vagy sem? Mindenki mást mond. Ti mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Eseti megbízási szerződéssel lehet. Viszont csak max az első pár referencia munka erejéig, mert utána megállapíthatják, hogy vállalkozásba kellett volna kezdened, ha folyamatosan van újabb megrendelésed. Illetve tartós, pl. üzemeltetési feladatokat sem láthatsz el.
2019. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha csak 1-2 havonta van munkám pár tíz ezresért, úgy miért nem lehet? Most olvastam, hogy a youtuber meg lehet adószámos magánszemély?
2019. jan. 4. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valamit üzletszerűen csinálsz, akkor úgy is kell adózni. Csinálsz 2-3 oldalt, addig oké utána meg már ez vállalkozás.
2019. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hol van leírva, hogy 2-3 oldal? Sokkal töbről nem is lenne szó. A bevétel határ meg nem 12 millió? A vicc, hogy mindenki mást mond. Mást mond minden könyvelő és mást a nav is.
2019. jan. 5. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs sehol leírva. Ez az üzletszerűség meghatározásának a hiányossága. A nagyobb mennyiség vagy a folyamatos bevétel már lehet üzletszerűség.


De az évi 1-2 még nem.Emellett mivel szellemi termékről és jogokról van szó igy kiadják rá magánszemélynek is az adószámot ( nekem is volt erre a tev körre is, mégse kötött bele senki).


A 12 millió az alanyi adómentesség határa és az a vállalkozásokra vonatkozik, nem adószámos magánszemélyre.

2019. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És dolgoztál mellette főállásban vagy sem? Köszi a választ
2019. jan. 5. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Álláskeresési járadékot kaptam, mellette őstermelőként regisztráltam és ingatlant adtam bérbe, mellette megvalósíthatósági, projekteket menedzseltem, ennek része volt a webes megjelenés is számlaképesen.
2019. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!