Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egy kutya...

Szeretnék nyitni egy kutya napközit. Hogyan kell elkezdeni, milyen papírokkal kell rendelkeznem, mekkora helyen, milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Jogilag ilyen nincs! Kutya/állat panzió van.


- PÉNZ


- Állatpanzió, állatmenhely létesítésének engedélyezése


Ügyleírás: Állatpanzió és állatmenhely (a továbbiakban együtt: állatotthon) létesítését az állatvédelmi hatóságként eljáró járási hivatal engedélyezi. A járási hivatal az engedély megadásával egyidejűleg nyilvántartásba veszi a szolgáltatót.


A járási hivatal döntését közli az élelmiszerlánc-biztonsági és állat-egészségügyi igazgatósággal, amely az állatotthont nyilvántartásba veszi.


Az állatotthon létesítése engedélyezésére irányuló eljárásban, -az állat-egészségügyi szabályoknak való megfelelés kérdésében-, első fokú eljárásban az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság, másodfokú eljárásban a NÉBIH szakhatóságként jár el.


Az állatotthon létesítése és üzemeltetése tekintetében a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvény szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként az állatotthon helye szerint illetékes járási hivatal jár el.


Az állatmenhely olyan intézmény, amely az állatvédelem közhasznú feladatának ellátásaként a gazdátlan állat ideiglenes vagy állandó elhelyezését biztosítja és tevékenységét ellenszolgáltatás nélkül végzi, felelősséget vállalva a környezetükben levő emberek és a lakókörnyezet biztonságáért.


Az állatpanzió olyan intézmény, amely díjazás ellenében vállalja állat meghatározott időre szóló megőrzését, felelősséget vállalva annak jó gazda gondosságával történő tartásáért, egészségéért, valamint az állatok és a környezetükben levő emberek és a lakókörnyezet biztonságáért.


Állatotthont természetes és jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet létesíthet, ha az Átv. 41. §-ában és az e rendeletben előírt létesítési és működési feltételeket biztosítja.


Az engedély akkor adható meg, ha


a) az állattartás jogszabályban meghatározott feltételei tartósan és folyamatosan rendelkezésre állnak;


b) a rendszeres állatorvosi ellátás biztosított;


c) az állatotthon működtetése nem sérti a köznyugalmat;


d) az állatotthon vezetője vagy a működési szabályzatban megjelölt felelős személy szakirányú végzettséggel rendelkezik.


Fentiekben foglaltakon túl az állatmenhely akkor létesíthető és tartható fenn, ha biztosított annak tartós működtetéshez szükséges vagyoni fedezet.


Az állatotthon működését az állatvédelmi hatóság -a szakhatóságok részvételével- folyamatosan ellenőrzi, és ötévenként felülvizsgálja.


Szükséges okiratok: Az állatotthon működési engedély kérelemnek tartalmaznia kell:


a) a tulajdonos nevét, lakcímét, székhelyét, tartózkodási helyét, valamint a vezető nevét, címét;


b) a felelős személy nevét, lakcímét, tartózkodási helyét, végzettségét és képesítését igazoló dokumentumokat;


c) a telephely adatait;


d) az állat-egészségügyi ellátást biztosító állatorvos nyilatkozatát;


e) a nem kizárólagos önkormányzati tulajdonban levő állatotthon esetén igazolást a tartós működtetéshez szükséges vagyoni fedezet folyamatos rendelkezésre állásáról és biztosítékáról.


Az engedélykérelemhez mellékelni kell a „Működési szabályzatot” és megszűnés esetére a „Felszámolási tervet”.


A Működési szabályzatnak tartalmaznia kell:


a) az elhelyezhető egyedszámot fajonkénti bontásban, az elhelyezés módját;


b) az érkező állatok beléptetési rendjét (adatfelvétel, 24 órán belüli állatorvosi vizsgálat és esetleges védőoltások adásának rendje, a karantén időtartama, a beteg állatok elkülönítésének ideje és módja);


c) az állatotthonban lévő állatokról naprakész nyilvántartás vezetését;


d) az állatok ellátásának, gondozásának folyamatát, állatmenhely esetében az ivartalanítás, euthanazia lehetőségét, az elhullott állatok tetemének további kezelését, az etetés, itatás módját, a mozgásigény biztosításának lehetőségét, a naponta legalább egyszeri ellenőrzést, az állatorvosi ellátás biztosítását, a tartási hely tisztításának, fertőtlenítésének módját, anyagait, eszközeit és nyilvántartását;


e) az új gazda keresésének módját (állatmenhely esetében) az örökbeadás és az örökbeadás ellenőrzésének módját;


f) veszélyes állat elhelyezése esetén az R.-ben előírt és teljesített feltételeket, a gondozás, ellátás rendjét;


g) a keletkezett állattetemek, állati hulladék, trágya kezelésének és ártalmatlanításának módját.


Az ügyet intéző osztály: A Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatalnak az állatotthon tervezett helye szerint illetékes járási hivatalának hatósági osztálya.


Ügyintézés határideje és díja/ illetéke: 30 nap


5.000 Ft illeték.


Amennyiben az eljárás illetékét az ügyfél az eljárás megindítását megelőzően készpénz-átutalási megbízással fizeti meg, az eljárási illetéket eljárásonként egy készpénz-átutalási megbízáson kell megfizetni, a készpénz-átutalási megbízáson pedig a befizető neve helyén az ügyfél nevét kell feltüntetni. A feladóvevényt a kérelemhez kell csatolni. Készpénz-átutalási megbízást a járási hivatal ügyfélszolgálatán, illetve a szakirodáiban lehet beszerezni.


Az eljárás illetékét - feltéve, hogy annak feltételei fennállnak - az ügyfél az eljárás megindításával egy időben bankkártyával is megfizetheti a Magyar Államkincstár 10032000-01012107 számlaszámú, eljárási illetékbevételi számla javára. Ebben az esetben a befizetést igazoló bizonylat egy példányát a kérelemhez kell csatolni.


Az alkalmazott jogszabályok: 1. 1990. évi XCIII. törvény az illetékekről,


2. 1998. évi XXVIII. törvény (Átv.) az állatok védelméről és kíméletéről,


3. 2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól,


4. 2009. évi LXXVI. törvény a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól,


5. 3/2001. (II. 23.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól,


6. 44/2004. (XII. 20.) PM rendelet az eljárási illetékek megfizetésének és a megfizetés ellenőrzésének részletes szabályairól,


7. 334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet az állatvédelmi hatóság kijelöléséről.


- Ügyvéd


- PÉNZ


- [link]


- [link]


- A pénzt már írtam?


Mellesleg, NE kutya, hanem ÁLLAT panzióban gondolkodj! Sok göris, hüllős, tengerimalacos,...gazdi is van!

2019. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ezek ismeretében is megcsinálod, akkor megemelem az összes kalapom :P
2019. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak szeretne... Azaz nem biztos hogy fog. Sőt. Leginkább nem fog.
2019. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És nagyon fontos a felelősségbiztosítás, egy állandó ügyvéd és állatorvos partner, aki AZONNAL fogad. Ha ugyanis Ubul épp a Te panziódban dönt úgy, hogy ő eltávozik a földi létből, akkor kínos kártérítési igényekre számíthatsz.
2019. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!