Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Neked mi adta meg az utolsó...

Neked mi adta meg az utolsó lökést ahhoz, hogy szemben a kiszámítható jövedelemmel, vállalkozó legyél?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Én úgy vagyok vállalkozó, hogy csak egy helyre (külföldre) számlázok. Szóval nagyrészt kiszámítható a jövedelmem.
2019. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint Te nem katázol?
2019. jan. 11. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
De, katás vagyok. De minden hónapban kb. ugyanannyit dolgozom, szóval a havi bevételem nagyjából megegyezik mindig.
2019. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy eljutottam a webfejlesztesben egy olyan szintre, hogy mar nem kellett semmiféle segitseg, es szamoltam rajottam hogy a seniori allasnal is jobb vallakozni
2019. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elértem az alkalmazotti lét csúcsát.

Céges kocsi, távmunka, a csoporton belüli jó fizetés, de ez nem elégített ki. Rájöttem, hogy többet szeretnék elérni az életben, építeni szeretnél valamit.

2019. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felbactam az agyam, mert átvertek egy pozícióval kapcsolatban, aztán felmondtam
2019. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bak Norbert ***** válasza:
0%

Más amikor nem felülről szerveződő dolgokat kell utasításokat követve,- akkor is, ha nem értesz vele egyet - "végrehajtanod", hanem a magad elképzeléseit valósítod meg a saját piacodon.


Ehhez viszont az alapot pont, hogy az alkalmazotti lét adja meg a legjobban, ha nem az előre típusú vezető akarsz lenni, hanem utánam típus.

2019. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem ám olyan jó ez a vállalkozósdi. Én fél év után meguntam, pedig munka van bőven. Futsz a munka után, ha végeztél futsz a pénzed után, adminisztratív dolgok, és a rengeteg munkaóra, még ha te is osztod be, de nem így van, mert aki fizet az parancsol. Megvan a havi 4-700ezer, de a pénz nem minden, ha leosztom hogy mennyi kiadásom van mellé, meg mennyi időt szánok rá, már nem is olyan jó a matek. Kimegyek Ausztria, 2200EUR, 13,14. havi fizetés, heti 38,5 óra munka, adóvisszatérítés, talán még nyugdíjam is lesz. Fizetett szabadság, mert ugye vállalkozóként nincs ilyen. Vasárnap este kimegyek, csütörtök este meg a saját ágyamban alszok. Szóval nekem megvolt a löket, de az ellenlöket is. Nem minden arany ami fénylik a sötétben.
2019. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Nekem ez nagyon fiatalon megtörtént, de az volt az egyik ok, hogy nem akartam átlagos életet, nem akartam, hogy a pénz határozza meg hogy mire telik és mire nem (nem akartam egyáltalán foglalkozni a pénzzel mint jelenséggel napi szinten).

Állással megközelítőleg sem tudnék annyit keresni, mint most saját céggel, teljesen esélytelen, pedig programozással foglalkozom (és sokak elmondása alapján nagyon jó érzékem van hozzá).

Ott volt az is, hogy én nem fogok reggel 7-kor bejárni a munkahelyre vezényszóra, nem fogok úgy táncolni, ahogy a főnököm fütyül. Egyszerűen nem az az ember vagyok, nem tudnék így élni egy hetet sem, inkább a belemet is kidolgozom napi 12 meg 16 órákkal, de akkor sem (tudom, hogy visszás itt GYK-n írni választ, miközben ilyeneket állítok, de azért néha nekem is lehet szünet).


#8

"Megvan a havi 4-700ezer, de a pénz nem minden, ha leosztom hogy mennyi kiadásom van mellé, meg mennyi időt szánok rá, már nem is olyan jó a matek."

Havi 400-700k nem is kimondottan az az összeg, amiért megérni szívni a vállalkozással, ugyanis állással is elérhető. Szerintem a 7- és 8-jegyű összegekről van szó, amikor az a kérdés, hogy megéri-e vállalkozni, ugyanis ennyi pénzt állással esélytelen megkeresni (nyugati felsővezetők keresnek kb. ennyit állásban).

2019. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!