Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan árusíthatok alkoholt...

Hogyan árusíthatok alkoholt egyesületben?

Figyelt kérdés
Ha van egy egyesületem szigorúan 18. életévet betöltötteknek és annak van egy bejegyzett címe akkor árulhatok-e a tagoknak alkoholt és ha igen hogyan kell adóznom utána?

2019. jan. 12. 15:16
 1/7 Szirty ***** válasza:
12%

Alkoholt, vagy szeszes italt?

Szerintem nem mindegy!

2019. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az adózás tekintetében?
2019. jan. 13. 07:53
 3/7 Szirty ***** válasza:
48%
Szerintem az egyik vegyi anyag a másik meg jövedéki adóköteles fogyasztási termék.
2019. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ebben az esetben természetesen a szeszesitalra gondoltam hiszen egy egyesület keretein belül miért szeretnék vegyi anyagot árulni :D
2019. jan. 13. 09:51
 5/7 xswerdy ***** válasza:

egy egyesület nonprofit szervezet. Jövedelemszerző tevékenységet mellékesen folytathat, de elég szűk keretek között (pl. ha van egy helyisége, azt bérbe adhatja, ha éppen nincs saját rendezvénye).


Ennek megfelelően árulni is csak a főtevékenységed kiegészítéseképpen árulhatsz bármit. Gondolom, olyasmire gondolsz, hogy a rendezvényeken büfé lenne. Jellemzően azt vállalkozó szokta ellátni, de nem tilos, hogy az egyesület maga csinálja. Ha jövedéki terméket akarsz árulni, akkor mindazokat a feltételeket teljesítened kell, mint egy vállalkozásnak, aki ilyet végez. Egyébként a nyereség után is ugyan úgy adózol, mintha cég lennétek.

2019. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5/5 köszönöm a válaszod
2019. jan. 13. 21:18
 7/7 Szirty ***** válasza:

"egy egyesület keretein belül miért szeretnék vegyi anyagot árulni :D"


Azt én honnan tudhatnám milyen egyesület, mire gondoltál és hogy mit miért szeretnél??

Mind a hármat neked kellett volna leírnod a kérdésben!

2019. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!