Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék pénzt keresni a...

Szeretnék pénzt keresni a videó vágással, de nem tudom hogy kéne elkezdeni (milyen referenciamunkát kéne csinálnom). Ötletek?

Figyelt kérdés

Szóval eléggé otthon vagyok a videó vágásban (Premier Pro, After Effects,Sony Vegas), de eddig csak szívességből vágtam videókat, vagy csak unatkozásból (diáknapi filmet, vagy a haverjaimnak valami videóból paródiát szórakozásból). Azonban sokan mondták, hogy ezzel a tehetségemmel kezdenem kéne valamit. Az egyik ismerősöm aki fotózással foglalkozik, de pl. az egyik haverjával csinált már videóklippet is valakinek (pénzért) mondta hogy én is beszállhatnék, meg is dicsért hogy szerinte jó vagyok a dologhoz, csak aztán szerződést bontottak azokkal akiknek a klippeket csinálta, így visszatért a fotózáshoz.


Jó lenne ezzel a tehetségemmel valamit kezdeni, így azt gondoltam hogy talán az a legjobb módja az elindulásnak, hogy valamilyen referencia videót csinálok, ami bemutatja a tehetségem, és ezzel írok rá, a feltörekvő énekesekre/rapperekre (gondolom ezeknek az embereknek van a legnagyobb igénye vágóra). Ezzel az a baj, hogy az eddigi videókat nem tudom felhasználni (pl. diáknapi filmekben túl sok ember szerepel arccal, gondolom nem menne bele mindenki), tehát kéne valamilyen videót csinálni. Sajnos kamerám sincs, szóval az lenne a legjobb ha valahonnan szereznék nyersanyagot, és azt megvágnám. Ha valamilyen pályázatot találnék az jó lenne, de eddig nem találtam semmit.


Összefoglalva eléggé elvagyok veszve, nem tudom hogy hogy lehetne ezt az egészet elkezdeni. Ha igazából már egy embernek vághatnék videót, jó lenne, mert mindig visszatudnék hivatkozni rá a következő munkámnál.


Ötleteket várok arra, hogy milyen anyagból lehetne referencia videót csinálni, illetve tudtok-e más módszert arra, hogy hogy tudnék elindulni, megmutatni mit tudok?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 13. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát először is, ha ezt pénzért szeretnéd csinálni, legálisan, rendszeresen, akkor ahhoz vállalkozói kellene (havi min. 50 ezer ft), de minimum adószámos magánszemélynek lenni.


Nem derült ki, hogy hány éves vagy, mert pl. vállalkozó csak 18 éven felüli lehet.

Értem én, hogy a dolog technikai részére kérdeztél rá, csak gondoltam, ezt is elmondom, mielőtt úgy járnál, mint egy másik kérdező, aki csinált egy oldalt, pénzt fogadott el, nem adott számlát azt most valószínűleg feljelentették.

2019. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Van tanfolyam, utána tudsz munkát vállalni. A tanfolyam olyan 500-600 ezer között van. Addig pénzt se tudsz kérni érte, illetve nem alkalmaznak.
2019. jan. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én freelancer lennék, KATA egyéni vállalkozóként, külföldi megrendelőknek (vagy olyan magyar megrendelőknek, akik ki tudják fizetni).

Elég sok freelancer platform van, érdemes utánajárni, hogy per pillanat mennyire kelendő munka.

A KATA adója havi 50k forint (+ könyvelő kb. 10k)

2019. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Ezzel az a zűr, hogy ma már mobiltelefonnal lehet elfogadható minőségben filmet vágni, és az egy széles közönségnek elég.


Komolyabb munkákhoz csak hosszú évek alatt kialakított kapcsolatrendszer alapján tudsz jutni. Érdemes elmenni egy tv-be dolgozni egy kicsit, ott sok emberrel meg lehet ismerkedni.

2019. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!