Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Régóta szeretnék már saját...

Régóta szeretnék már saját vállalkozást indítani. Elegem van, hogy mindig mások pattogtam felettem, miközben nem is értenek hozzá annyira mint én. De egyszerűen nem tudom, hol kezdeni. Bármi ötlet? Ami jó is, mert vacak nekem is van.

Figyelt kérdés

Amit nem feltétlenül muszáj hivatalosan kezdeni, mert ugyan van pénzem, de nem sok. Tapasztalat meg még annyi sem. Ismerőseim mind munkás ember, tehát még csak ellesni sem tudom, nem, hogy segítséget kérni.

Sok mindenhez értek, afféle ezermester vagyok. Szakmám gépész, de programozóként dolgozom, már 10 éve. Előtte voltam asztalos, marós, esztergályos, tekercserő, stb. Faluról származom, így dolgoztam földeken is. Itthon én csinálok meg mindent kerítés, villany, falazás, betonozás, csempézés,festés, ...

Nagyon szeretem az elektronikát, arduino-val szórakozom szabadidőmben. Barkácsolni is szeretek, fúrni, faragni, hegyeszteni. Csináltam a levegős és egy vizes napkollektor. A vizest egy arduinoval vezérlem. Sorolhatnám holnap reggelig... Így is hosszabb lett, mint terveztem. A válaszokat előre is köszönöm.



2019. jan. 15. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha programozó vagy, akkor egy jó lehetőség szerintem a freelancer KATA-s egyéni-vállalkozóként, itt nem főnökeid lesznek, hanem partnereid, ahol teljesen más az együttműködés jellege.

Ugyanúgy dolgozni fogsz te magad, de nem kell hozzá tőke. Itt javaslom, hogy dolgozni csak nyugatra, nekem magyarokkal jó tapasztalatom még nem volt (talán még nem érettek meg erre a konstrukcióra eléggé, nem tudom).

2019. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha eleged van, hogy mások pattognak feletted, akkor ne vállalkozz, mert nem egy hülye lesz aki diktál és jobban tud mindent, hanem ezentúl mindenki, ők lesznek az ügyfelek.

Arra vállalkozz, amihez értesz. Az utadat, az ügyfélkört neked kell kitaposnod. Ha 10 éve programozol, akkor tudnod kellene, hogy milyen kör igényeit tudnád kielégíteni a jelenlegi cégeddet megkerülve. Kezdj el maszekolni főállás mellett és önállósodj szépen lassan. Ha ez nem megy, akkor egy saját vállalkozás sem fog menni nulláról indítva.

2019. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy vállakozó van, aki felett senki sem pattog, ő Isten, csak nem szereti a konkurenciát :D


Egy dolgot biztosan tanácsolhatok:


Egy területre kéne ráállnod, és csak arra kell koncentrálni, a reneszánsz embert ma nem szeretik. A napelem/kollektor ma felfutóban van, én arra állnék rá a helyedben.

2019. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!