Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Abc nyitásához szükségem van...

Abc nyitásához szükségem van képesítésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szinte mindennek utána jártam mindent kiszamoltam. Sokat olvastam ezután de konkrét választ sehol nem kaptam. Élelmiszer üzletet szeretnék nyitni Budapesten. Az elején mindenféle képp én szeretnék ott dolgozni illetve a párom talán még egy alkalmazott áru toltesre.. A kérdésem az lenne elege az érettségi vagy szükségem van valami képesítésre ahoz hogy nyithassak abct?

2019. jan. 15. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
IGEN!
2019. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És milyenre? Eladói vagy boltvezetoi? Illetve okjs képzés elég? A másik kérdésem ha 16 órát lennénk nyitva és felvennek egy üzletvezetőt 8 órába a maradék 8 órába más üzletvezetőt kell alkalmazzak? Mivel valahol azt olvastam a nyitvatartasi időbe kell bent legyen. Előre is köszönöm. Ez a része számomra elég zavaros jelenleg
2019. jan. 15. 22:49
 3/6 Bak Norbert ***** válasza:

Ha az alkalmazott árutöltő ott van nyitva tartási időben ellenőrzéskor és van képesítése akkor neked nem kell, hogy legyen. De, ha csak ketten lennétek pároddal és egyikőtöknek sincs képesítése, akkor a törvényességi felülvizsgálaton kötelezni fognak arra, hogy vagy munkaszerződéssel legyen szakképzett alkalmazott, vagy végezetek el tanfolyamot. Ev.nek erre 20 napja van onnantól kezdve, különben törtlik a tev. kört.


Céget alapítva nem kell szakképzettséget igazolni, de külön engedélyhez, működési engedélyhez kérik.

2019. jan. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bak Norbert ***** válasza:
Eladói is elég, nem kötelező az üzletvezetői.
2019. jan. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem akkor a lényeg hogy az üzletben legalább 1 olyan ember legyen akinek van eladói vagy üzletvezetői képesítése. Gondolom az nem gond ha ő egy nap csak szokásos 8 órát van bent és a maradék 8 órában nincs képzett személy az üzletben. Köszönöm szépen a válaszod
2019. jan. 16. 16:16
 6/6 Bak Norbert ***** válasza:
Igazság szerint két esetben nézik a szakképesítést. Törvényességi felülvizsgálaton meg ellenőrzéskor.Utóbbi a kiszámíthatatlan mikor kap az ember.
2019. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!