Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért kerülnek az albérletek...

Miért kerülnek az albérletek több mint százezer forintba ha a minimálbér nem éri el a százezer forintot se?

Figyelt kérdés
És mit csinál a tulajdonos ha nem veszi ki senki a lakását?Akkor se fogja olcsóbban kiadni?
2019. jan. 16. 21:09
1 2
 1/18 Bak Norbert ***** válasza:
98%

1. Nem minimálbérhez igazodik az albérlet ára

2 .Nem csak minimálbéresek bérelnek lakást

3. Nem csak egyedülálló magánszemélyeknek adható ki az ingatlan

4. Nem csak albérletbe, lakáscéllal adható ki egy ingatlan.

5 .Mindezek alapján miért adná olcsóbban, ha több is kihozható belőle?

2019. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert kifizetik őket (nem a magyar minimálbéresek, hanem pl airbnb-s külföldiek). Ha nem lenne kereslet, akkor persze olcsóbbak lennének. A fővárosban rengeteg a lehetőség, sokan nem minimálbérért mennek oda, minimálbért vidéki kisvárosban is el lehet érni és fele harmada a bérlemény ára. De tény, hogy sok egyetemista és helyi fiatal bajban van, aki a karrier adta lehetőségeket nem tudja kihasználni és nem akar vidékre költözni.
2019. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
50 négyzetméteres újpesti panelemet 120 nettóért adom ki. Eddig mindig volt albérlőm az elmúlt 10 évben. Sosem volt üresjárat. Természetesen ha senki nem venné ki akkor engednék az árból.
2019. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én nettó 130 körül keresek biztos nem venném ki.Nagyon elszálltak az albérletárak is.Magyarországon egyre nehezebb az élet.Nem véletlenül lép le mindenki külfökdre aki teheti.
2019. jan. 16. 22:30
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

"Én nettó 130 körül keresek biztos nem venném ki."


Most tuti összeomlott és le fogja engedni az árat, merthogy te nem vennéd ki...

2019. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem fogja lejjebb vinni ha van olyan aki kifizet neki ennyit.De lehet többen vették ki mert egy embernek 120 ezer sok.
2019. jan. 16. 23:16
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem valahol minden összefügg mindennel.


Például szerintem te azért keresel nettó 130-at, mert el se tudod képzelni, fel se tudod fogni, hogy csak azért, mert te ennyit keresel, azért még vannak elég sokan, akik ennél jóval többet keresnek :P

2019. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen magas albérletárak mellett van fizetőkepes kereslet így szerintem nincs gond. Az sajnos a kérdező problémája hogy nem tudja kifizetni az albérleti díjat míg mások igen.

Javaslom kérdező hogy keress jobban fizető munkát vagy ahogy írtad menj ki külföldre dolgozni mert ott kolbászból van a kerítés.

2019. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem Pestre kell menni dolgozni, ha minimálbért keresel. Máshol van olcsóbb is albérlet.
2019. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A minimálbér egy mesterséges, piactorzító, az állam által önkényesen megszabott összeg, amely nincs kapcsolatban a gazdaság erejével. Eleve nem is értem, hogy miért létezik.
2019. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!