Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Másodállásban taxizni éjszaka?

Másodállásban taxizni éjszaka?

Figyelt kérdés

Szeretnék plusz bevételt, a bárdinál dolgzom kiszállítóként és arra gondoltam hogy magánvállalkozóként taxiznék mellette. Szerintetek annak van értelme, hogy este 6-tól reggel 5-ig vállalok fuvarokat és mondjuk otthon alszok és ha hívnak megyek, lerendezek egy fuvart és megyek haza?

Úgy általában a taxizás is érdekelne, akinek van benne magánvállalkozóként tapasztalata attól szívesen meghallgatnám a taxizás előnyeit és hátrányait.

Köszi



2019. jan. 21. 16:08
 1/6 Bence87 ***** válasza:

"Szerintetek annak van értelme, hogy este 6-tól reggel 5-ig vállalok fuvarokat és mondjuk otthon alszok és ha hívnak megyek, lerendezek egy fuvart és megyek haza?"


Ez így nem működne. Ha ágyban vagy, akkor túl későn tudsz csak elindulni, az úgy nem jó. Bent kell ülni végig az autóban, és pár perc alatt kiérni a megrendelőhöz.


Azt nem írtad, hogy melyik város? Budapest?


Szerintem nézd meg a Taxify-t: [link]


Csak megrendelőként ismerem őket, taxisofőrként nem. De azt írja a honlapjuk, hogy csak jutalék van: [link]


Elvileg csak 10-25%-ot vonnak le tőled minden teljesített fuvar után, a többi a tiéd. De ugye azért van még előtte fix költséged, pl. Budapesten sárgára festeni a taxit, beszerezni online pénztárgépet stb.


A Taxify a megrendelő részéről úgy működik, hogy egy alkalmazáson keresztül megrendel egy fuvart. Aztán te mint sofőr ezt látod a saját alkalmazásodba, és el tudod fogadni az adott megrendelést, ha a közelben vagy.

2019. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igaz kihagytam, szolnoki vagyok, ha esetleg valaki nem ismerné 70 ezres város.

Azért nem szeretnék semmilyen taxicégnél alkalmazott vagy hogy mondjam lenni mert ha elég ismerettséget szerzek akkor szerintem sokkal jobban megérné pénzügyileg. Szeretek vezetni, tényleg és szeretek dolgozni is akármennyire hihetetlen, de azért aludni is kell. Ezért nem jó megoldás ha egy alkalmazást bámulok, hogy van-e fuvar. De ha aludnék mondjuk a kocsiban vagy otthon és telefonon hívnának arra fel tudnék kelni.

Mindenképpen kell valami plusz munka, mert gyűjteni szeretnék vállalkozás indításra, de a főállásom ehez kevés.

2019. jan. 21. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

1.- taxizni csak vállalkozóként lehet, szigorúan meghatározott feltételek mellett:

[link]


Ha mindezt teljesítetted, akkor viszont adódik a kérdés: hogyan fognak megismerni, hogyan fogsz "versenyezni" a hivatalos autókkal?


Végezetül a mellékfoglalkozás ügyében bejelentési kötelezettséggel tartozol a munkáltató felé - aligha fognak repesni tőle, hogy nappal vezetsz - éjjel taxizol, ezért nem tudod kipihenni magad és nem leszel munkára képes állapotban (ezt azért írom, hogy mibe köthet bele majd a munkáltató, ha nem tetszik neki az éjszakai taxizásod)

2019. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence87 ***** válasza:

Taxify sajnos csak Budapesten és Debrecenben van.

Aludni nem nagyon lehet műszak közben, ha én mint utas taxit hívok, akkor néhány percen belül (max. 10 perc) ki kell érnie, és nem úgy, hogy most kelt a sofőr. Úgy kell kalkulálni, hogyha esti műszakot vállalsz, akkor folyamatosan fent kell lenni és utasokat vinni.

Szolnokon mennyire van éjszakai élet?

2019. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bence87 ***** válasza:
És éjszakai recepciós állásban nem gondolkodsz? Az nyugisabb, és fix jövedelem.
2019. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bak Norbert ***** válasza:
Szolnokon a privát taxi éri meg.1000 Ft egységes úti díj városon belül.Független szolgáltatóként.
2019. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!