Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismertek olyan vállalkozót,...

Ismertek olyan vállalkozót, aki a munkaerőhiány miatt szüntette meg a vállalkozásàt?

Figyelt kérdés
Ismertek olyat, aki ez miatt húzta le a rolót vagy legalábbis szünetelteti a vállalkozását egy ideig?

2019. jan. 22. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi részben emiatt. Építőipar vidéken (tervező és kivitelező kisiroda), mindenki inkább külföldre vagy a fővárosba ment. Nem találtunk olyan embert, aki önállóan tudott dolgozni és rábíztuk volna a csapatot (vagy meg tudtuk volna fizetni). Így rám maradt a tervezés, a műszaki előkészítés, az anyagbeszerzés, ellenőrzés, de még a szállítás is. Így pedig a kivitelezés és a tervezés egymás rovására ment. Az emberek szállingóztak, újak nehezen jöttek, úgy döntöttünk maradunk a tervezésnél, abban vagyunk jók. A kivitelezést megszüntettük. Sajnálom egyébként, mert van benne pénz, de ha kicsiben és tisztán csinálja az ember, akkor nehéz fenntartani (pl építőanyag kereskedések családi ház léptékben gyakorlatilag semmilyen kedvezményt nem adnak a kiskerárhoz képest a tévhitekkel ellentétben).
2019. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Én is ismerek. Egy ismerősömnek volt tervezőirodája, próbált engem is odacsábítani, de fizetni nem akart volna annyit mint amennyit most keresek.

Az ilyet nem is sajnálom, aki nem fizeti meg a mérnököt, nem akarja, az menjen is a süllyesztőbe.

2019. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát 2-es, most erre mit mondjak? Ahogy írtam, nem tudtunk megfizetni még egy embert (nem egyet amúgy, mert többre lett volna szükség), nem tudtunk annyit kérni a munkáért, hogy fenntartható legyen a kivitelezés. Így beláttuk, hogy egy seggel nem tudunk megülni több lovat, maradtunk annál, amihez értünk. Én alkalmazott vagyok egyébként, a konkurenciánál jobb fizetéssel.


Tehát a vállalkozás ezen ágának megszűnését, ahogy írtam is, nem csak és konkrétan a munkaerőhiány generálta, de közrejátszott benne. Másnak jól megy, nincs ezzel semmi gond. A tervezési oldal sikeres maradt, folyamatosan fejlődünk.

2019. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A szomszedunkban volt egy kisbolt, nem talalt eladót, ezert csukott be, mas kérdés hogy elég tré munkarendert csak minimalbert akart adni...
2019. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is építési vállalkozó vagyok, én még bírom valahogy, de a tavalyi évben 4 vállalkozó ismerősöm is abbahagyta az építőipart mert elfogytak az emberek.
2019. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem munkaerőhiány van, hanem fizetéshiány, ami miatt nem találnak munkaerőt!


Az emberek kezdenek ráeszmélni arra, hogy nem érdemes minimálbérért egész nap gürizni és sokan szeretnének több időt a családjukkal tölteni.

2019. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

"Nem munkaerőhiány van, hanem fizetéshiány, ami miatt nem találnak munkaerőt!"


Jó, akkor emeljük az ácsok fizetését nettó 800 000 forintra, amennyit Ausztriában keresnek. Egy tetőcsere viszont nem 2 millióba fog kerülni hanem 5 millióba.

Akkor emeljük minden szakmunkás fizetését, úgy a családi sem 40 millióba fog kerülni, hanem 120 millióba.

Kifizeted? Akkor mehet.

2019. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

7-es:


Persze! Ha 800 ezres lesz a fizum, akkor 300-ból megélek, 500-at félreteszek és így 10 hónap alatt simán összegyűjtöm az 5 millát!:)

2019. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

"Persze! Ha 800 ezres lesz a fizum, akkor 300-ból megélek, 500-at félreteszek és így 10 hónap alatt simán összegyűjtöm az 5 millát!:)"


Magyarul ugyanannyit nő a fizetésed amennyit az árak, akkor ugyanott vagy csak a megtakarított pénzed ér kevesebbet.

2019. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

9-es:


Nem vagyok ugyanott, mert a jelenlegi fizetésekből nem lehet félre tenni!


De ha magasabb lenne a fizu és mondjuk nem kellene új tető meg drága dolgok, akkor sokkal jobb közérzetem lenne és nem csupán a kizsákmányolás érzése.


Ha valakinek csupán a megélhetésre futja, az sajnos rabszolga!


Egyébként szerintem az adóterhek csökkentésével lehetne megoldani mindenki problémáját, de sajna nem tudjuk jól lakatni a gazdagokat/politikusokat!

2019. jan. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!