Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mit kell tenni...

Szerintetek mit kell tenni egy asztalos vállalkozás beindításához?

Figyelt kérdés
Szeretnék vállalkozni elsősorban bútorgyártással szeretnék foglalkozni. Mik azok az első lépések ami szükséges lenne a sikeres beindításhoz? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

2019. febr. 11. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Először a kereslet felmérése, átgondolása. Hogy milyen fajta bútorra lenne az embereknek igénye. Amúgy biztosan nyereséges tudnál lenni. Ismerek egy bútorasztalos vállalkozást ahol ágyakat és fotelokat gyártanak és már a régi rendszerben is nagyon jól ment az üzletük mert olyat gyártottak ami jobban tetszett az embereknek mint amit a bútorboltban kaphattak volna. És a minősége is sokkal jobb volt, kedvezőbb áron.

Én más termék gyártásával foglalkoztam és az a tapasztalatom hogy jól lehet bevételt generálni ha a termék több, jobb és olcsóbb mint másutt.

Szeretek úgy gyártani valamit hogy fizikai képtelenség legyen a bukás. Vagyis először elkészítenék akár saját használatra egy prototípust. Majd eladnám és egyben kiderülne mennyire érdekli az embereket. Majd a bevétel egy részét visszaforgatnám a gyártásba, hisz az otthon lévő átlagos gépek és szerszámok biztosan kiegészítésre szorulnak. A legrosszabb eset csak az lehetne ha a prototípust meg kellene tartanom saját használatra. Szóval lehet vállalkozni anyagi kudarc nélkül is.

2019. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érts a szakmához, szerszámok, és vállalkozói engedély. Kell némi készpénz is mert használna a renomédnak ha kuncsorognál előlegért. Nálunk nem régen járt szobafestő és asztalos is, mindketten leírták, hogy mi kell ehhez a munkához, ennek mennyi az ára; végül hozzáadták a munkadíjukat és az lett a végösszeg. Az anyagköltséget adtam előre, a többit a befejezéskor. Nem csalódtam bennük
2019. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!