Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyenkor kell helyesbítő vagy...

Ilyenkor kell helyesbítő vagy sztornó számla, vagy ennyiért felesleges?

Figyelt kérdés
E-számlát szoktam kiállítani általában (persze előtte rákérdezek, hogy ez megfelel-e), interneten vállalok munkákat, ezt azt amazt, weboldallal kapcsolatos dolgok stb. Kiállítottam tegnap egy számlát, minden stimmel rajta, összeg, dátumok, név, ÁFA kulcs, tétel stb. A teljesítést mára írtam (tegnap állítottam ki a számlát, ma kezdem el a munkát), és 1 hónapig tart, pl. ilyen lehet egy weblap karbantartás esetleg, ebből van 1 hónapos csomag. Így aztán ilyenkor a tételnél megjegyzésben odaszoktam írni, hogy pl.: "Időszak: 2018.05.15.-2018.06.15.". A tegnap viszont ezt elírtam, és annak ellenére, hogy a teljesítési dátum szerint ma kezdem el ezt az egészet, az én megjegyzésemben tegnaptól tart az időszak, azaz így néz ki: "Időszak: 2019.02.11.-2019.03.13.". Szóval mindkét dátum 1 nappal lerövidült, mert mától kellene számolnom erre 30 napot. Ilyenkor van valami teendő? Ebben jártas ismerőseim szerint mivel a dátummal igazából nincs gond a számlán és minden fontos adat stimmel, ez pedig csak egy megjegyzés volt a tételnél, semmi baj nincs ezzel. Nyugodtan hagyhatom így? Nem akarok feleslegesen javítgatni, mert már megkapta a vevő is.
2019. febr. 12. 01:59
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A tapasztaltabb vállalkozók biztosan ki fognak ezért nevetni, de én egy lelkiismeretes ember vagyok, egy kis hibán is tudok már agyalni, mert nem akarok bajt sem magamnak, sem másnak. :)
2019. febr. 12. 02:16
 2/30 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése miatt pedig még egyszer leírnám röviden, nem a számlán lévő dátumokat rontottam el, hanem a tétel alá írt kis megjegyzésben írtam véletlenül 1 nappal hamarabbit, amit csak úgy magamnak meg a vevőnek szoktam feltüntetni, hogy meddig is tart ez az időszak.
2019. febr. 12. 02:19
 3/30 anonim ***** válasza:
Maradhat.
2019. febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Látom, nem dolgozott tegnap a könyvelőd.
2019. febr. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! :)
2019. febr. 12. 06:23
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miről beszélsz...
2019. febr. 12. 06:24
 7/30 anonim ***** válasza:
Hagyd, kérdező, összekevert valakivel, aki napok óta itt kérdezget - ahelyett, hogy a könyvelőjéhez menne. De én elsőre láttam, hogy Te nem Ő vagy :-)
2019. febr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a fura, hogy a teljesítés nem akkor van amikor befejezted, hanem amikor elkezded.


Folyamatos teljesítésnél az is meg van kötve, hogy a teljesítés és a fizetési határidő meg kell egyezzen.

2019. febr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Folyamatos teljesítésnél az is meg van kötve, hogy a teljesítés és a fizetési határidő meg kell egyezzen.


Hát még véletlenül se, egyetlen esetben egyezik meg, ha a fizetési határidő az időszak végét követi, vagy az utolsó napra esik. Egyéb esetben a számla kelte a teljesítés időszakos elszámolás esetén.

2019. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Akkor nem jól csináltam eddig?


Szamlazz.hu-t használom, befizettem náluk egy szolgáltatásra, ami 1 éves. Ők is kiállítottak egy számlát, mindhárom dátum megegyezett, megjegyzésben pedig ott volt az időszak. Én a teljesítést azért írom másnapra, mert mindig másnap kezdem el, egyébként kb. ugyanaz, egy szolgáltatás, amit az interneten nyújtok.

2019. febr. 15. 01:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!